א' - ה': 20:30 - 09:00 ו': 09:00-13:30 (פתוח בימי שישי)
גישה לנכים (מעלון מדרגות לקשישים ונכים)
   
03-5740484
       

שתלים דנטליים

שתלים דנטליים בתהליך השתלת שיניים – כל מה שחשוב לדעת

שתלים דנטליים מהווים את הפתרון המודרני, המתקדם ובעל אחוזי ההצלחה הגבוהים ביותר בהשלמת שיניים חסרות ובשיקום הפה. השתל הדנטלי הוא התקן בצורת בורג, שעשוי מחומרים בעלי כושר התמזגות ביולוגי, ומוחדר לתוך עצם הלסת. שתלים מהווים בסיס יציב לחיבור השיניים החלופיות.

עובדות חשובות על שתלים דנטליים

שתל דנטלי הוא בעל עמידות גבוהה – הוא מחזיק מעמד 25 שנה ומעלה. כדי לשמור על עמידות השתלים חשוב לשמור על הגיינת הפה ולבקר בקביעות אצל שיננית.

אחוזי ההצלחה של שתלים דנטליים עומדים על 90% – 95% ב- 5 השנים הראשונות.

כאבים – לאחר השתלת שיניים מרבית המטופלים יחוו אי נוחות מזערית המלווה לעתים בנפיחות קלה, אשר נעלמת בתוך ימים ספורים.

יעילות הלעיסה של שתל דנטלי – משתווה לזאת של שיניים טבעיות.

סוגי שתלים דנטליים

שתלים דנטליים – השתלת שן בודדת

בשונה ממקרה של מספר כתרים הנדרשים לביצוע גשר, במקרים בהם יש צורך בהשתלה של שן אחת בודדת, יוצב שתל אחד ושן מעליו, אשר מונעת את הצורך להשחיז שיניים ולפגוע בשיניים הסמוכות. הדבר הופך את התהליך של השתלת שן אחת לפשוט יותר ועם פחות כאבים למטופל.

שתלים דנטליים – שיניים אחוריות

שימוש בשתלים דנטליים מונע את הצורך בתותבות נשלפות, הנשענות על החניכיים וגורמות לאי נוחות ולכאבים.

בנוסף, חשוב לזכור כי תותבות מעניקות רק כ- 40% מיעילות הלעיסה הרגילה, בעוד השתלים מספקים יעילות הזהה לזו של שיניים טבעיות. על כן, כאשר מדובר על השתלה של שיניים אחוריות, זהו יתרון מהותי בהשוואה לשיניים תותבות.

שתלים דנטליים – טיפול בהיעדר מוחלט של שיניים

השתלת שיניים במקרים בהם קיים היעדר מוחלט של שיניים, עושה את כל ההבדל ומעניקה נוחות מקסימלית למטופל כמו גם איכות חיים.

שיניים תותבות מהוות רק פתרון חלקי ולא נוח במיוחד – הן אינן יציבות, אינן נוחות, מכאיבות בחניכיים, גורמות לספיגת עצם מוגברת וליעילות לעיסה חלקית בלבד. שתלים לעומתן, מספקים נוחות מלאה לדבר, לפהק ואפילו לנגוס בתפוח… כך שפתרון של השתלת שיניים בהחלט יכול לשפר משמעותית את איכות החיים שלכם ולמנוע מכם לחוש אי נוחות וחוסר ביטחון.

שלבי ביצוע השתלת שיניים

 1. ביקור אצל מומחה לרפואת שיניים לצורך קביעת תכנית טיפול מלאה וצילום פנורמי ו / או CT.
 2. ביצוע השתלת שיניים בהתאם לתכנית שנקבעה.
 3. המתנה של 3 – 6 חודשים לריפוי.
 4. חשיפת שתלים בשיניים וביצוע השיקום (3 – 4 שבועות).
 5. במקרים רבים ניתן לבצע הליך הנקרא העמסה מיידית – התקנת שתלים דנטליים וכתרים בתוך פרק זמן קצר.

אנו במרפאת השיניים בהנהלת ד”ר ק. מור גן, מתמחים בביצוע השתלת שיניים באמצעות התאמת שתלים דנטליים איכותיים. פנו אלינו לייעוץ אודות השתלת שיניים במהירות, ביעילות ועם נוחות מקסימלית.

שתלים דנטליים במרפסת מור גן

איך בוחרים מרפאה לעשות בה שתלים דנטליים ?

פה חסר שיניים הוא פחות יפה, זה ידוע, אבל פה חסר שיניים גם מקשה על לעיסה ונגיסה, פגיע למחלות שונות ותופעות לוואי בלתי רצויות בחלל הפה. לבסוף, המצב עלול להחמיר עד כדי שקיעה של עצם הלסת, מה שגורם לפנים להיראות מבוגרות מכפי גילן האמתי. דר' קלריסה מור-גן, רופאת שיניים בעלת ניסיון של 30 שנה, מתמחה בשיקום פה ולסת, כולל שתלים דנטליים, מסבירה על הנושא.

שתלים דנטליים הם האמצעי המקובל והמומלץ להשלמת שיניים חסרות. לצורך השתלת השתלים הדנטליים יש לבדוק את מצב חלל הפה, בעיקר את מצבה של עצם הלסת, כדי להבטיח קליטה טובה וטיפול מוצלח. דר' קלריסה מור-גן מבצעת כבר קרוב לשלושים שנה טיפולי שיניים מכל הסוגים במרפאה מאובזרת היטב, עם ציוד מתקדם וצוות מיומן.  

 

שתלים דנטליים – מתי צריך?

שתלים דנטליים הם הפתרון המושלם, האפקטיבי והאמין ביותר למי שסובל משיניים חסרות. בין אם המצב הנתון נוצר בעקבות חבלה, כמו תאונת ספורט, תאונת דרכים, נפילה, או אפילו מעשה אלימות ובין אם בעקבות עקירה של שיניים כתוצאה ממחלת חניכיים, או הרס השן בגלל עששת. כתוצאה מחוסר בשיניים, מתרחשת פעמים רבות שקיעה של עצם הלסת, המשפיעה על התפקוד ועל המראה של הפה. שקיעת העצם משווה לפנים מראה עייף וזקן מכפי גילן האמתי וזו אחת הסיבות המרכזיות לטיפול באמצעות שתלים דנטליים.

 

מה סיכויי ההצלחה של שתלים דנטליים?

שתלים דנטליים עשויים מחומר שנקרא טיטניום – זהו חומר חזק מאוד, קל משקל אופטימלי לשימוש בשתלים דנטליים. בשל השימוש בחומר איכותי זה ובזכות ההתפתחות טכנולוגית משמעותית בתחום, עומדים סיכויי ההצלחה של טיפול השתלת שיניים על 95%.

מנגד, קיימים כמה גורמים שיכולים להשפיע על סיכויי ההצלחה והם תלויים בכם כמעט לגמרי:

 • עישון
 • צריכת אלכוהול
 • סוכרת בלתי מבוקרת
 • מחלת חניכיים לא מטופלת

בנוסף, כדי להגדיל את סיכויי ההצלחה של שתלים לטווח ארוך, חשוב לשמור היטב על היגיינת הפה, להקפיד להגיע להמשך מעקב, להגיע לשיננית לפחות פעמיים בשנה לצורך הסרת רובד חיידקים ואבנית. הקפדה על היגיינת הפה והשיניים משפיעה באופן משמעותי ביותר על ההצלחה של קליטת השתלים.

שתלים בפה

שתלים בפה הם כינוי לשתלים דנטליים – שתלים המותקנים בעצמות הלסת, עליהם מולבשות שיניים מלאכותיות, לצורך השלמה של שיניים חסרות. מוזמנים לפנות אל הקליניקה של דר' קלריסה מור-גן, מעניקה מגוון טיפולי אסתטיקה דנטלית וכן טיפולי שיקום הפה.

אצל מי מומלץ לבצע שתל בפה?

שתלים בפה הם סוג חדש יחסית של טיפול, מחליף סוגים שונים של טיפולי שיניים מסורתיים וחוסך מהמטופל את החסרונות הידועים של כל אחד מסוגי הטיפולים הללו. בקליניקה של דר' קלריסה מור-גן ברמת גן, תוכלו לקבל מגוון טיפולים לשיקום הפה וטיפולי אסתטיקה דנטלית הכוללים שתלים דנטליים איכותיים, תוך שימוש במכשור מתקדם וחדיש, ועם צוות מיומן.

שתלים בפה – מה זה?

שתלים בפה, או שתלים דנטליים, הם תחליף לשיניים שאבדו בגלל חבלה, או ריקבון, לעיתים בגלל עקירה, אך בכל מקרה הן שיניים חסרות, הנחוצות לתפקוד תקין של הפה. שתל דנטלי מחליף את שורש השן ויוצר בסיס לשן מלאכותית קבועה. במרבית המקרים, שתלים בפה עשויים מטיטניום, או סגסוגת טיטניום, שהיא מתכת קלה, עמידה וחזקה במיוחד ולכן מתאימה מאוד לשימוש זה. השתל בנוי בצורה של בורג ומוחדר לעצם הלסת, במקום המיועד שן החדשה.

תהליך ההשתלה

החדרת השתלים לתוך הפה נעשית בתהליך כירורגי. מחדירים את הברגים הקטנים לעצם הלסת ומקבעים אותם שם. במהלך מספר חודשים לאחר ההשתלה, הגוף מסתגל לעצם החדש וכך השתל מתקבע היטב בתוך עצם הלסת והופך בסיס מושלם עבור שן מלאכותית חדשה, או סט של שיניים חדשות, או תמיכה לשיניים תותבות קבועות. בתום התהליך, השתל, כמו גם השן המלאכותית, נראים כמו שן טבעית ואמתית לגמרי.

יתרונותיו של פתרון זה

שתלים דנטליים נחשבים חלופה איכותית, בטוחה ואסתטית למגוון טיפולי שיניים מסורתיים, כמו גשרים ליישור שיניים, שיניים תותבות וכתרים שאינם נתמכים על ידי שתל. אמנם גם אלה אפשרויות טיפול ראויות ומקובלות, אך עדיין תהליך ההשתלה מציע יתרונות רבים:

 • שתלים בפה נראים ומרגישים כמו שיניים רגילות
 • השתלים מסייעים בשמירה על מראה העצם והפנים
 • השתלים מסייעים בשמירה על בריאות השיניים
 • השתלים מעניקים תחושת ביטחון ונוחות בעת האכילה והדיבור

 

חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים