א' - ה': 20:30 - 09:00 ו': 09:00-13:30 (פתוח בימי שישי)
גישה לנכים (מעלון מדרגות לקשישים ונכים)
   
03-5740484
       

שתלים בשיניים

שיניים תותבות עזרו בעבר לאנשים שהיו חייבים להחליף את השיניים לשם לעיסה ומראה אסתטי יותר, אך השימוש בשיניים תותבות הינו מסורבל וגורם לאנשים רבים תחושת אי נוחות וסממן לכך שהגיעו לגיל זיקנה.

היום עם הפיתוח הטכנולוגי המואץ גם להכנת הפה לשתלים נמצא פתרון. הפתרון הינו תותבות על שתלים קבועים בפיו של הפציינט אשר יאפשרו לו לעיסה נוחה ונכונה ומראה פה אסתטי ללא התעסקות יומיומית והתעסקות אין סופית עם חלל הפה.

ההשתלה דורשת עבודה של צוות רפואי מגוון ולכן דורשת תוכנית עבודה מתוכננת מבעוד מועד. הבדיקות המוקדמות של הרופא המטפל יקבעו את תוכנית העבודה הדרושה, מיד לאחר מכן יש צורך בצילומים ולקיחת מידות לשם הכנת השתל המיוצר במעבדה ומגיע בחזרה לרופא המטפל אשר אחראי על ההשתלה. פעמים רבות, כאשר מדובר בשתלים רבים יש צורך בהרדמה מלאה, במקרה זה יהיה צורך אף ברופא מרדים.

השתלת עצם

בכדי לבצע שתלים דנטליים, יש להכין את חלל הפה. ראשית יש לומר כי ביצוע השתלת השיניים נעשה בזמן הקרוב ביותר לביצוע עקירה, זאת מכיוון שבאיבוד שן ישנו תהליך טבעי של ספיגת עצם. תהליך זה מקשה לאורך זמן על השתלות.

לאחר העקירה, יש להכין בחלל הפה את העצם: השתל זקוק לבסיס גרמי וכאשר אין מספיק “גובה עצם” יש לבצע “השתלת עצם”. יש לציין כי כיום ישנם תחליפים רבים לעצם טבעית כך שהטיפול קל יותר מבעבר.

הרמת סינוס

הכנה נוספת שיש לבצע לעיתים לקראת ביצוע השתל הינה “הרמת סינוס מקסילרי”, הכנה זו יש לבצע במצב שהסינוס עלול להגביל ביצוע של שתלים בחלק האחורי של הפה. במקרה כזה, נאלץ להרים רקמה בסינוס ורק לאחר מכן תתאפשר השתלת עצם. ישנם שני סוגי הרמות סינוס האחת פתוחה- כאשר גובהה של העצם פחות מחמש מ”מ והרמה סגורה – אותה יבצע הרופא המטפל מתוך חלל הפה ובה יש לדחוס את העצם אל תוך חלל הסינוס דרך פתח קטן.

חשוב לדעת כי לאחר הרמת הסינוס יש לחכות מספר חודשים לשם השתלת העצם והשתלת השן.

הפיתוח הטכנולוגי של היום מציע לנו גם השתלת שיניים ממוחשבת אשר נעשית באופן זעיר ביותר. במקרה שהפציינט בוחר לעבור השתלה שכזו יש לבצע על גבי צילום הרנטגן תוכנית כירורגית, באופן זה יוחלט עוד לפני ההשתלה על עומק השתל, אורכו , רוחבו וצורתו. המחשב יוצר תבנית אשר מתאימה בדיוק למידות חלל הפה של הפציינט ורק לאחר מכן ניתן לבצע. את ההשתלה עצמה שנעשית בדיוק רב יותר. נציין כי שיטה זו מתאימה לאנשים שצרכים לבצע שתלים רבים.

בכל מקרה של השתלות שיניים, יש להיוועץ ברופא לשם החלטה על הפרוצדורה הנכונה והתאימה ביותר למקרה הנידון והרופא ידאג לכך שהפה יוכן בהתאם למצב הפה.

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים