תותבות על שתלים

שיניים תותבות קבועות – פתרון קבוע למראה חלל הפה

התקנה של שיניים תותבות קבועות היא הכרחית במקרים של עקירת שיניים, איבוד שיניים בשל מעורבות בתאונות או פגיעות אחרות. במצבים אלה, יש צורך ליצור שיניים תותבות כחלק מתהליך שיקום הפה והלסת. זאת עבור המשך תפקוד פעיל ויעיל של הפה וכן בשל הצורך ליצור מראה אסטטי ונעים של חלל הפה. מחסור של שיניים עלול להשפיע הן על התחושה האסתטית בחלל הפה ועל הדימוי העצמי, והן על בריאות הפה והלסת על ידי פגיעה בלעיסה ובדיבור.

בעבר, היו נהוגות בעיקר שיטות שלא דגלו בקיבוע השיניים התותבות, אלא בהתקנת פלטות של שיניים תותבות, אשר היה ניתן לשלוף אותן החוצה בהתאם לצורך ולרצון של המטופל.

אולם, כיום יש הבנות מתקדמות הנוגעות לחשיבות השמירה על הפה וחשיבות השמירה על מראה אסטטי ולכן פותחו שיטות חדשות עבור שיניים תותבות הכוללות שיניים תותבות קבועות.

שיניים תותבות קבועות על שתלים

בין השיטות הנפוצות ביותר כיום קיימת שיטה להתקנת שיניים תותבות קבועות על שתלים. שיטה זו מחייבת פנייה לרופאי השתלות מומחים. רק לאחר ביצוע הערכה מעמיקה ביותר של התנאים הכוללים את מבנה העצם, צפיפות העצם, מבנה הלסת, בריאות חלל הפה ועוד, ניתן להחליט על ביצוע תהליך מסוג זה.

הביצוע בפועל כולל את הכנת חלל הפה לתהליך, לאחר מכן קבלת החלטה על מיקום השתלים בפה, התקנה שלהם בהליך ניתוחי ואיחוד שלהם לחלל הפה. על גבי שתלים מתקדמים אלו, תמוקמנה שיניים תותבות. תהליך זה בעל יתרונות רבים שיפורטו בהמשך.

יתרונות של שיניים תותבות קבועות על שתלים

אחד החששות של אנשים לגבי שיניים תותבות היא חוסר התחושה הטבעית כמו גם החשש מחוסר יציבותן של השיניים התותבות. הפחד שלא יוכלו לאכול בצורה תקינה או שיחששו כל העת מתזוזה של השיניים התותבות גורמת לאנשים רבים להימנע מהתקנה של שיניים תותבות. שיניים תותבות על שתלים מאפשרות שמירה על מראה טבעי ואסתטי של הפה. כמו כן, מדובר בשיטה המאפשרת לשמור על חלל פה בריא ונקי. יותר מכך, שיניים תותבות קבועות על שתלים מאפשרות תנועה טבעית ונוחה של הפה כך שניתן לבצע פעולות כגון לעיסה נכונה, דיבור ועוד. לכן, שיניים תותבות על שתלים מומלצות ביותר.

שיניים תותבות קבועות בשיטת אול און פור / סיקס

שיטה זו נחשבת לאחת מהטובות ביותר עבור התקנת שיניים תותבות קבועות. מדובר בשיטה שפותחה על ידי ד”ר פאולו מלו ועודכנה עם השנים. מדובר על הליך כירורגי שמקנה פרוטוקול ברור להתקנת 4 או 6 שתלים. עליהם ניתן להתקין 12 שיניים. השיטות אול און פור (all on 4) או אול און סיקס (all on 6) יעילות ביותר משום שהן מדויקות, מאפשרות טיפול מהיר לאנשים חסרי שיניים כך שהם יכולים לחזור לתפקוד תוך תקופה קצרה וכן השיטה מצמצמת פעולות ניתוחיות קודמות.

פנו אלינו לקבלת כל המידע אודות השיטה להתקנה של שיניים תותבות קבועות, על מנת שגם אתם תוכלו ליהנות ממראה שיניים אסתטי – לאורך זמן.

 

תותבת על 4 שתלים מחיר אטרקטיבי במרפאת ק. מור-גן

שיניים תותבות קבועות

תותבות נשלפות על שתלים, הנקראות בקיצור גם תותבות על שתלים, הן תותבות המוחדרות לפה לאחר השתלה של שתלים דנטליים, בדרך כלל בארבעה מקומות אסטרטגיים בחלל הפה. זאת, כדי לאפשר הרכבה של מערכת שיניים תותבות על שתלים אלה. מרפאת השיניים של דר' קלריסה מור-גן מעניקה טיפולים שונים לשיקום הפה, באמצעים המתקדמים ביותר בתחום.

סוגים של תותבות על שתלים

במקרה של תותבות על שתלים, השתלים מתפקדים כמו עוגן עבור השיניים התותבות, אותן אפשר להדק לרקמות הפה בתהליך השתלה, אך גם לנתק אותן בעת הצורך. קיימות שתי דרכים עיקריות לביצוע של תהליך תותבות על שתלים:

  1. שיקום פה הדרגתי, הכולל את התותבות על שתלים: לאחר החדרת שתלים, המטופל ממתין מספר חודשים עד לקליטה מלאה של שתלים בעצם הלסת, לאחר מכן מתבצעת חשיפה של שתלים ואז הרכבה של התותבות. זוהי דרך מקובלת ונפוצה, שיטה שיש לה גם אחוזי הצלחה גבוהים יחסית.
  2. ביצוע הליך ביום אחד – דומה מאוד לשיטת העמסה מידית, בה מבצעים השתלת שיניים מתקדמת ביום אחד. החיסרון העיקרי הוא כי סוג זה של טיפול אינו מתאים לכל מטופל,  משום שבין היתר, תקופת ההחלמה ממנו עשויה להיות קשה – אם כי הוא כמובן מהיר הרבה יותר מהטיפול המסורתי.

יתרונות ההליך

  • שיניים תותבות שנראות ומרגישות כמו שיניים רגילות, כי הן מקובעות על גבי שתלים
  • העצם נשמרת ולא מידלדלת
  • ניתן להוציא את התותבות במקרה הצורך

 

תותבת על שתלים במרפאת ד"ר ק. מור-גן היא הבחירה הנכונה עבורך

חסרונות השיטה מביאים מטופלים רבים לקליניקה של דר' מור-גן בחיפוש אחר פתרון חלופי טוב יותר. בין היתר, מעניקה דר' מור-גן טיפולי שתלים דנטליים למטופלים המעוניינים בפתרון קבוע ואיכותי כתחליף לשיניים תותבות, או תותבות על שתלים. כמו כן, מרפאה שיניים זו מציעה מגוון טיפולי שיניים, אסתטיקה דנטלית וטיפולים לשיקום הפה למגוון מטופלים ברמת גן.

 

תוכן עניינים

מאמרים נוספים:

שתלים בשיניים מחיר

מחיר השתלת שיניים יכול להשתנות בהתאם לגורמים שונים, לרבות המיקום, מורכבות המקרה, החומרים בהם נעשה שימוש, מומחיותו של רופא השיניים וכל הליכים נוספים הנדרשים. חשוב

Translate »