שיניים תותבות בבקעת אונו | שיניים תותבות בגבעת שמואל

הפתרון העתיק ביותר לשיניים חסרות לחלוטין הוא בצורת שיניים תותבות. למרות שישנן שיטות מתקדמות יותר – השתלות שיניים, הביקוש לתותבות נותר גבוה. שיניים תותבות הן מכשירים חיצוניים הממוקמים בפה כדי להשלים שיניים חסרות. זהו פתרון איכותי למי שחסרה לו שן, אך גם למי שזקוק לפתרון מערכת שיניים מלאה נרחבת יותר.

כמה נקודות מפתח לגבי שיניים תותבות:

ייצור תותבות המתאימות למטופל בהתאם למבנה הלסת

זה פתרון מעשי במחיר סביר

יש לטפל בשיניים תותבות כמו שיניים טבעיות

אחת לכמה שנים יש צורך להתאים מחדש את מערכת השיניים למבנה הפה של המטופל

תותבות קבועות חלקיות

הסוג הראשון הוא תותבת חלקית. ניתן להבין מהתיאור שלהם שמדובר במכשיר שממלא כמה ליקויים, לא במכשיר שלם. במילים אחרות, לחלק מהמטופלים חסרה שן אחת, ולחלק חסרות שתי שיניים. כאשר לובשים את המכשיר באמצעות ה"קליפס" הקטן שמחזיק אותו במקומו, ניתן לגשר על הרווח באמצעות שיניים תותבות. על מנת להתקין את המכשיר יש צורך בשיניים בריאות כדי "לסגור" את החלל בו חסרה השן. בדרך זו, הם מסייעים לתפיסת המכשיר ויכולים להשלים שיניים חסרות.

שיניים תותבות מלאות – קבועות

חלק מהמטופלים מגיעים למרפאה ללא שיניים. אובדן שיניים בכל הפה יכול להיות תוצאה של תאונה, מכה חזקה או הזנחה ממושכת המובילה לעששת. רפואת השיניים יודעת לתת מענה הולם במצבים כאלה – וזה כולל באמצעות שיניים תותבות שלמות. במקרה זה, שיניים תותבות משלימות את כל השיניים החסרות בכל הפה – הלסת העליונה והתחתונה. כיוון שאין תמיכת שיניים בריאה במקרה זה, היא תתוקן באמצעות חומר אקרילי מיוחד שמורחים על החניכיים.

תותבת נשלפת

בנוסף למטופלים המעוניינים בפתרונות שיניים תותבות כפתרון קבוע (תותבות קבועות), ישנם מטופלים הסבורים כי הם זקוקים לשיניים תותבות נשלפות. תותבות נשלפות אינן קבועות כך שניתן להסיר אותן בכל עת. לרוב, תותבות נשלפות הן רק "עצירת ביניים", בדרך כלל לפני טיפול השתלת שיניים מלאה. זהו פתרון פרקטי וזול לצרכים הזמניים של תפקוד שיניים.

לכל מטופל הסובל משיניים חסרות בודדות או מרובות. שיטה זו מיוחסת לרוב בעיקר לאנשים מבוגרים המעוניינים בפתרונות מיידיים ומעשיים. ברוב המקרים צעירים המעוניינים ליהנות מפתרון אסתטי נותנים עדיפות למילוי החסר באמצעות שתלים דנטליים. לפתרון תותבות יש 2 יתרונות בולטים: זמן טיפול מהיר ומיידי, טיפול בעלות נוחה וקלה לשימוש.

חשוב לציין שלמרות יתרונותיו, טיפול בתותבות מציג גם כמה חסרונות: מבחינה אסתטית, אי אפשר להשיג מוצר מושלם המחקה שיניים טבעיות, התאמת תותבת דורשת מיומנות רבה, אחרת היא עלולה לפגוע בלסת ובחניכיים, לשן לוקח זמן להתרגל, שכן מדובר במכשיר חיצוני המשתלב בסביבה טבעית, אין תחושה של שיניים טבעיות, קבועות, יציבות, שיניים תותבות דורשות תחזוקה וטיפול רבים.

מעוניינים בפתרון של שיניים תותבות בגבעת שמואל או בקעת אונו? התקשרו אלינו.

 

מאמרים נוספים:

השתלת שיניים בעזרת סד מונחה מחשב

השתלות שיניים הן תהליך מורכב הדורש תכנון מדוקדק וביצוע מדויק. עם ההתפתחות הטכנולוגית בתחום רפואת השיניים, השתלות בעזרת סד מונחה מחשב הפכו לדרך יעילה ואמינה

Translate »