א' - ה': 20:30 - 09:00 ו': 09:00-13:30 (פתוח בימי שישי)
גישה לנכים (מעלון מדרגות לקשישים ונכים)
   
03-5740484
       

שימור רכס לאחר עקירה

בעצם, חשוב לשמור על העצם… – שימור רכס למה הוא חשוב?

אחרי ביצוע עקירות, מאבדת העצם שמאחורי השן את אחיזתה ומתחילה לסגת אחורנית. במצב כזה היא מאבדת מגובהה ומתרחשת נסיגה מקו הלסת. מטופלים אשר אמורים לבצע שתלים לאחר ביצוע עקירה, יהיה כדאי מאד שיבצעו שימור רכס לאחר עקירה כדי לתמוך בעצם לבל תשקע.

שימור רכס לאחר עקירה, מתי מומלץ? מהם היתרונות? – במאמר שלפנינו.

שימור רכס לאחר עקירה

מומלץ לבצע שימור רכס לאחר עקירה חשובה משום שלא יהיה ניתן לבצע השתלת שיניים מעל גבי עצם חסרה. לצורך השתלה, מחדירים את השתל לעצם הלסת ואם היא נסוגה אחורנית לא יהיה מקום לעשות זאת בצורה נכונה. בהעדר עצם משתילים עצם חדשה, ולכן חשוב כל כך לשמור על העצם הקיימת מלכתחילה.

יתרונות שימור רכס לאחר עקירה

לאחר ביצוע עקירת שיניים, נוצר במקום שקע כתוצאה מן השן החסרה. שקע זה הולך ומתיישר עם השנים עד שהוא כמעט לא נראה. למרות זאת, העצם שבתוך החניכיים אף פעם לא חוזרת למקומה הראשון, להפך היא צונחת פנימה ומעמיקה את אחיזתה. אם המטופל סובל מדלקת חניכיים, המצב עלול להיות עוד יותר גרוע, משום שדלקת חניכיים גורמת לנסיגה חמורה מה ש”מבריח” את העצם עוד יותר אחורה. במצב כזה, העצם פשוט נעלמת מקו השיניים עד שהיא רחוקה ביותר, כאשר ירצו לבצע השתלת שתלים על גבי העצם זה יהיה בלתי אפשרי כלל.

זה לא רק בשביל שתלים, גם גשרים או כתר חרסינה יהיה קשה להתאים למקום. קו השיניים יאבד את צורתו ומבנה הלסת יהרס לחלוטין.

כל זה יכול להימנע אם מבצעים שימור רכס לאחר עקירה. במצב זה שומרים על העצם מיד לאחר העקירה לבל תאבד מגובהה.

פעולת שימור רכס לאחר עקירה

כדי לבצע שימור רכס לאחר עקירה, ממלא רופא השיניים את אזור העקירה בחלקי עצם קטנטנים. כדי לקבל את החלקיקים הללו הוא משתמש לעתים קרובות בחומר סינטטי דמוי עצם ולעיתים מתרומה אנושית של עצמות. (לכל החוששים: במצב של השתלת חלקי עצם אנושיים, הם עוברים חיטוי ותהליך מסיבי של טיהור כדי להבטיח הגנה בשימוש).

בתהליך מפליא של ריפוי, מתאחדים חלקיקי העצם המושתלים עם העצם הקיימת בלסת. הם הופכים להיות בבת אחת עצם אחת חזקה בעלת נפח ויציבות מצוינים. כעת, אפשר בלא כל קושי לבצע על גבי אותה עצם כל מה שצריך, להשתיל שתלים, לבנות כתר חרסינה או גשר. היציבות החזקה של העצם בפה,תבטיח כי הפעולה תצליח במלואה!

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים