א' - ה': 20:30 - 09:00 ו': 09:00-13:30 (פתוח בימי שישי)
גישה לנכים (מעלון מדרגות לקשישים ונכים)
   
03-5740484
       

שיטות הרדמה בטיפולי שיניים

שיטות הרדמה בטיפולי שיניים

שיטות הרדמה בטיפולי שיניים מטרתם למנוע את כאבים המגיעים מאזור הפה, החניכיים והשיניים שהם מהכאבים החמורים ביותר שניתן לחוות. טיפולי שיניים, שמטרתם להעביר ולמנוע כאבים באזור זה מלווים גם הם בגירוי קצוות עצבים ולעיתים יכולים לגרום לאי נוחות ואף לכאב. הפחד מכאבי שיניים חוצה את גבולות הגיל ואנשים מכל הגילאים נמנעים מטיפולי שיניים, דבר במוביל לעיתים להידרדרות ולהחמרה של בעיות בשיניים ובסופו של דבר לטיפולים ארוכים, מסובכים וכואבים יותר.

אולם, הודות להתפתחותן של שיטות הרדמה בטיפולי שיניים ולהתקדמויות טכנולוגיות תוך לשימוש בחומרי הרדמה חדישים, ניתן כיום לעבור את כל טיפולי השיניים תחת השפעת חומרים מטשטשים ובכך להימנע מכאבים.

כיצד בוחרים שיטת הרדמה?

ככלל, שיטות ההרדמה השונות מדכאות אזורים במערכת העצבים ובכך מונעות ההעברה של אותות כאב מן הפה למוח. יש לעבור הרדמה מכל סוג רק אצל רופא שיניים מוסמך ובסיוע של רופא מרדים היודע כיצד לתפעל את החומרים המרדימים השונים. בחירת שיטת ההרדמה תלויה בראש ובראשונה בך, לעיתים קרובות נוכל להתחשב ברצונות ובחששות שלך בכדי להתאים את כל מהלך הטיפול אלייך.

מעבר לכך, דרך ההרדמה וההיקף שלה תלויים בסוג הטיפול, האורך שלו והעדפת הרופא המטפל. במהלך אבחון השיניים יתאפשר לנו להבין את הצרכים הטיפוליים שלך ולבחור את שיטת ההרדמה הנכונה ביותר עבורך.

מגוון שיטות הרדמה בטיפולי שיניים

כאמור, תפקיד ההרדמה הוא לערפל את תחושת הכאב באמצעות התערבות כימית מסוג מסוים ובחירת ההרדמה צריכה להיעשות תוך התחשבות בתיק ובהיסטוריה הרפואית שלך. טיפולי שיניים ניתן לעבור תחת הרדמה כללית, הרדמה מקומית, טשטוש וללא כל הרדמה. הבה נרחיב מעט בנושא:

טשטוש או סדציה

בעזרת מינון נמוך של תרופות הרדמה מסוג ואליום או מורפיום רמת הכרה של המטופל יורדת – וכך גם תחושת הכאב שלו. זו היא רמת ההרדמה הנמוכה ביותר, היא מתאימה לטיפולי שיניים פשוטים כגון סתימות או טיפולי אסתטיקה דנטלית אשר אינם כירורגים ויכולים להיות מלווים באי נוחות או כאבים קלים למטופל – או למטופלים החרדים מטיפולי השיניים. ההתאוששות מהרדמה זו הינה מהירה.

גז צחוק

גז צחוק הינו גז בטיחותי העשוי מחמצן דו חנקני אשר נלקח בשאיפה במהלך טיפול השיניים. הגז משאיר את המטופל בהכרה מלאה עם שליטה בכל הרפלקסים אך גורם לו לתחושת רוגע ונינוחות ההופכת את טיפול השיניים לרגוע ונעים יותר עבור המטופל והרופא המטפל. הגז יוצא מהגוף במהירות ואינו משאיר עקבות ולכן נחשב אידיאלי עבור מטופלים צעירים או כאלו המפחדים מחוויית טיפול השיניים ונמצא בשימוש גובר אצל רופאי שיניים לילדים.

הרדמה מקומית

הרדמה מקומית מתבצעת בעזרת משחות או תרופות המוזרקות לאזור בו מתבצע הטיפול. אחת משיטות ההרדמה בטיפולי שיניים הפופולריות ביותר ומטרתה לעצור באופן זמני את תפקוד קצוות העצבים ובכך לוודא שהמטופל לא ירגיש דבר מההליך עצמו. שיטה זו נפוצה למדי בעת טיפולי שיניים מסוגים שונים וגם בטיפולים שהם יותר כירורגים כגון טיפולי שורש ועקירות

הרדמה כללית

במהלך הרדמה כללית, מצב ההכרה של המטופל משתנה, השרירים נרפים ותחושת הכאב יורדת אל מתחת לסף ההכרה. מכל שאר שיטות הרדמה – זו המסוכנת ביותר ולכן יש לבצע אותה רק בעזרת מרדים מוסמך ובאישור של משרד הבריאות.

ד”ר קלריסה מורגן

ד”ר קלריסה מור-גן הינה רופאת שיניים בכירה בעלת מעל לשלושים שנות ניסיון ברפאות שיניים אצל ילדים ומבוגרים ומומחית בשיטות הרדמה בטיפולי שיניים. בעזרת טיפול אמפתי ומקצועי אני שואפת להפוך את חוויית טיפולי השיניים לנעימה יותר. אני מזמינה אותך ליצור איתי קשר ממש כעת, לקבוע טיפול ולראות איך אפשר להיכנס ולצאת מטיפול אצל רופאת השיניים עם חיוך.

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים