ציפוי שיניים בגבעת שמואל | ציפוי שיניים בבקעת אונו

האסתטיקה של השיניים שלך משפיעה מאוד על המראה הכללי של הפנים שלך – שיניים אחידות, לבנות ונקיות ללא כתמים ופסים כהים הם סימן לבריאות טובה, צעירות ואטרקטיביות. אין זה מפתיע שאנשים רבים מחפשים דרכים להלבין, לשקם את השיניים וליצור מראה שיניים נאה. הדרך הבטוחה והטובה ביותר לקבל שיניים יפות היא לעשות ציפוי במרפאת השיניים. ישנם סוגים רבים של ציפויים, ולכל אחד יש את היתרונות והחסרונות שלו – רופא שיניים מקצועי מנוסה יודע להתאים לכל מטופל את הציפוי הנכון לשיניים יפות, נקיות ונעימות.

מה יכול להשפיע על הצורה והמיקום של השיניים?

שיניים ישרות לחלוטין הן מחזה נדיר, במיוחד כאשר אנו מזדקנים ומזדקנים. עקב נטייה גנטית, השיניים שלנו בוקעות בתנוחות ספציפיות ומשתנות עם הזמן. עששת, בעיות חניכיים, עקירת שיניים עקב אובדן שיניים, בעיות בצפיפות הלסת, טראומה חמורה ושינויים נוספים בבריאות הפה עלולים לגרום לרווחים קלים בין השיניים, תנועה של שן אחת או יותר למצב לא נורמלי ולאסתטיקה של השיניים שלנו.

האם כל רופא שיניים יכול לעשות כל סוג של ציפוי שיניים?

באופן עקרוני כן, ציפוי שיניים הוא חלק מתפקידו של רופא שיניים. עם זאת, לא כל רופא יכול לבצע כל סוג של ציפוי בצורה אופטימלית ואסתטית. נדרש ניסיון מסוים בציפויים השונים כדי לדעת להתאים אותם למבנה הכללי של השיניים, להתאים בדיוק לכל שן ולהרכיב אותם כך שישתלבו היטב לאורך קו החניכיים. ציפוי שיניים צריך להיעשות על ידי רופא שיניים מנוסה בשיטה הנבחרת וכמובן שאם מדובר בציפוי של יותר משן אחת הוא כולל גם תיקון פגמים בשיניים.

כיצד להתאים את צבע השיניים הלא מצופות?

למרות הדעה הרווחת, אין צורך לצפות את כל השיניים. למעשה, נפוץ מאוד שיש את הציפוי רק על השיניים הקדמיות, שכן הן יהיו בולטות בעת אכילה, דיבור וחיוך. לעיתים די בכיסוי שן אחת או שתיים כדי לשפר משמעותית את נראות השיניים. אולם במקרים אלו ייתכנו הבדלי צבע בין שיניים טבעיות למצופות. לשיפור מראה כל השיניים, הלבנת השיניים הנותרות יכולה ומומלצת בכדי להגיע לגימור נקי ולבן לכל השיניים.

מהן האלטרנטיבות לציפוי שיניים?

אם זה רק ציפוי לשיפור צבע השיניים, האפשרות היחידה שלך היא הלבנת שיניים מקצועית. הלבנה נעשית על ידי רופא שיניים באמצעות ריכוז גבוה של חומר. הרופא מורח חומרי הלבנה על השיניים וחושף אותן לאור מיוחד המזרז את תהליך ההלבנה. הלבנה יכולה להשיג תוצאות מרשימות תוך זמן קצר – עד שעתיים, הכל כלול. יתרון גדול של הלבנה לעומת ציפוי שיניים הוא המחיר שעולה רק בסביבות ה-3,000 שקל. החיסרון הוא זמני התוצאות – עד 4 שנים. אם ניקח בחשבון שציפוי שיניים איכותי מחזיק עד 15 שנים ללא פגמים וללא שינוי צבע, זהו פתרון זול יותר מהלבנה חוזרת ונשנית בטווח הארוך.

מה אם הציפוי נסדק?

ציפוי שיניים איכותי לא יתקלף מהשיניים ובוודאי לא ייסדק. עם זאת, הציפוי אינו בלתי פגיע לחלוטין ועלול להינזק ממכות חזקות, למשל. אם הציפוי התנתק לחלוטין מהשן, למשל עם פתיתי חרסינה, ניתן ברוב המקרים לחבר אותו מחדש. אם הציפוי סדוק, יש דברים שאפשר לנסות לתקן אותו, הרבה תלוי בסוג הציפוי. אך ברוב המקרים ההמלצה היא להחליף בציפוי חדש.

צריכים ציפוי שיניים בגבעת שמואל ובקעת אונו? התקשרו אלינו ונשמח לסייע.

מאמרים נוספים:

השתלת שיניים בעזרת סד מונחה מחשב

השתלות שיניים הן תהליך מורכב הדורש תכנון מדוקדק וביצוע מדויק. עם ההתפתחות הטכנולוגית בתחום רפואת השיניים, השתלות בעזרת סד מונחה מחשב הפכו לדרך יעילה ואמינה

Translate »