א' - ה': 20:30 - 09:00 ו': 09:00-13:30 (פתוח בימי שישי)
גישה לנכים (מעלון מדרגות לקשישים ונכים)
   
03-5740484
       

צחצוח שיניים והשלכותיו

באיזו תדירות אתם מצחצחים את השיניים? האם אתם מצחצחים בוקר, צהריים וערב? האם אתם מצחצחים את השיניים בבוקר מיד איך שהתעוררתם, או שמא מיד אחרי הארוחה או הקפה בבוקר? האם אתם יודעים כיצד לצחצח שיניים? צחצוח חזק בכדי להימנע מהמצאות חיידקים , או שמא צחצוח חלש בכדי לא להרוס את בריאות השן? האם פעולת צחצוח השיניים נכונה לאחר כל ארוחה, או אולי נכון לצחצח פעם עד פעמיים ביום והאם שימוש בעזרים נוספים כגון: קיסם, חוט דנטלי מי שטיפת פה , ועוד הם כלים נכונים לשימוש להיגיינת הפה בנוסף למברשת ולמשחת השיניים?

ישנם הרבה מומחים מתחום רפואת השיניים או מרפאות שיניים הטוענים שאם אנו מצחצחים ומנקים את השיניים בחוזקה ובתדירות גבוה מידי, אנו פוגעים בבריאות השן ולא שומרים עליה. בעצם, פעולת השפשוף המוגזם, החזק והאגרסיבי של השיניים בניקוי אנו בעצם פוגעים לא רק בבריאות השן אלא אנו פוגעים גם בבריאות החניכיים .

העובדות בשטח מדברת בעד עצמן ולכן נוכל לראות כי צחצוח אגרסיבי וחזק אינו יוביל להסרת יותר רובד חיידקי, אלא בדיוק ההפך פעולת צחצוח חזקה ואגרסיבית עלולה לפגוע בבריאות השן, ולכן טכניקת הצחצוח הנכונה והטובה לצחצוח היא בעדינות וברכות ! (אולי הדבר יהיה יותר קל להבנה אם תוכלו לדמיין בראשכם ולהמשיל את השן שלכם – לשולחן עם אבק , הרי ניקוי אחד יסיר את האבק ואין צורך לשפשף יותר מידי שהרי הדבר יפגום בשולחן ) .

מברשת השיניים

בעת הצחצוח, מאוד מומלץ להשתמש במברשת שיניים המותאמת לנו , מתאימה למבנה הפה שלנו ובעלת אחיזה נוחה את מברשת השיניים מומלץ לחדש כל שלושה חודשים ולרכוש חדשה , או כשהסיבים נפתחים ומתבלים (תוכלו לראות על פני מברשת השיניים את הסיבים ולזהות את מצבם ).

משחות השיניים

במקרה זה, נכון לומר שלא כל הנוצץ זהב , כלומר כיום עם כל שלל הפרסומות והמודעות המציעות לנו משחות שיניים מלבינות, ומחזקות אנו נוטים לאבד את עצמנו בין ההבטחות של המפרסמים ובין הרצון האמיתי שלנו לשמור על היגיינת הפה , יש לזכור שתמיד נוכל להתייעץ עם רופאי שיניים לילדים בקשר למשחה המתאימה לנו. משחת שיניים היא דבר הכרחי בפעולת הצחצוח ולכן אל לנו לחשוב שאם התחלנו בצחצוח וכבר ראינו המון קצף בפה אין הדבר מעיד בהכרח על צחצוח נכון ועבודה טובה.

לכן, אנו ממליצים על צחצוח שיניים רציני אורך כחמש דקות, והתמקדות באזורים בעומק חלל הפה יש לשים לב לשיניים שלא צוחצחו היטב, ולהקפיד לצחצח את כולן ולא רק את הקדמיות. יש לזכור ולהבין כי הסרת האבן היא פעולה שתעשה על ידי רופא השיניים או השיננית בלבד באופן מקצועי ויעיל , וכי לא באמת נוכל להסיר את האבן בעצמנו גם לא על ידי צחצוח חזק ככל שיהיה!

שימוש יתר בחומרי שטיפת פה

שטיפת פה לכאורה הינה דבר שגרתי שרובנו עושים לאחר הצחצוח . מטרתה של פעולת הגרגור , ההמתנה הקצרה בין 15 ל -30 שניות והיריקה עם טעם המנתה היא לא אחרת מאשר לשמש הגנה על חלל הפה מפני עששת. אך, יש להדגיש ולומר כי שטיפות הפה אינן מהוות את עיקר הפעילות כנגד העששת אלא משמשים כפעולה משלימה לצחצוח השיניים היומיומי ולשימוש בחוט דנטלי. בשל העובדה שישנו ריכוז גבוהה של חומרים פעילים , יש לשים לב לתדירות השימוש בתכשירי שטיפת הפה השונים משום ששימוש לא מבוקר ומרובה בחומרים המחטאים עשוי לגרום להכתמת השיניים ואף עלול לגרום לפגיעה בחוש הטעם.

 

בימים אלו כולם רוצים להגיע לחיוך יפה, אך על מנת להשיג חיוך שכזה יש צורך בשמירה על הגיינה דנטלית.

למידע נוסף בנושא, מוזמנים לפנות למרפאת השיניים ברמת גן בהובלתה של דר' קלריסה מורגן, המרפאה מתמחה בטיפולי אסתטיקה דנטלית כגון ציפויי שיניים, הלבנת שיניים, יישור שיניים באמצעות פלטות שקופות ועוד.

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים