א' - ה': 20:30 - 09:00 ו': 09:00-13:30 (פתוח בימי שישי)
גישה לנכים (מעלון מדרגות לקשישים ונכים)
   
03-5740484
       

צחצוח נכון של השיניים

בריאות השן – בחירת מברשת ומשחת שיניים

על מנת לשמור על בריאות השן ולהימנע מטיפולי שיניים, עלינו לשמור על היגיינת הפה להקפיד על בחירת מברשת שיניים ומשחת שיניים מתאימות היום ישנם סוגים רבים מאוד של מוצרים, מה שהופך את תהליך הבחירה למבלבל מאוד. משום כך, צוות המומחים של מרפאת השיניים בניהולה של ד”ר מורגן, מביא לפניכם מידע חשוב וטיפים שיסייעו לכם לבחור נכון.

משחת שיניים

משחת שיניים, בין אם במרקם של ג’ל ובין אם במרקם משחתי, משמשת לניקוי שיניים המתבצע בעזרת מברשת שיניים. משחת שיניים הינה חיונית מאוד לשמירה על בריאות השן ועל היגיינת הפה, ולכן ההמלצה היא לצחצח את השיניים לפחות פעמיים ביום – בבוקר ובלילה. כדאי לדעת, כי ישנם גם רופאי שיניים לילדים שימליצו על צחצוח לאחר כל ארוחה ועל ניקוי השיניים באמצעות חוט דנטאלי .

משחת שיניים מועילה מאוד לשמירה על היגיינת הפה, משום שבאמצעותה ניתן להסיר שאריות מזון ופלאק מהשיניים. בנוסף, היא מכילה פלואוריד ומרכיבים פעילים נוספים, המסייעים מאוד בשמירה על בריאות השיניים והחניכיים.

הקשר בין בריאות השן ומשחת שיניים

השוק מוצף בסוגים של משחות שיניים שונות וכל יצרן מבטיח הבטחות לגבי משחת השיניים שהוא מייצר, ביניהן: משחה המונעת דלקת, משחה המונעת עששת, כזו שמלבינה שיניים, אחרת שמשמידה חיידקים, כזו שמונעת ריח פה ועוד.

בגלל כל ההבטחות הפרסומיות הללו, הצרכן הפוטנציאלי נקלע למצב של חוסר אונים כאשר הוא עומד מול המדף שעליו מוצגות לראווה כל אותן משחות שיניים מדוברות (ומדובר בעשרות סוגים).

כדי לבחור בצורה הנכונה ביותר את משחת השיניים הנכונה עבורכם, רצוי מאוד שתתייעצו עם רופא השיניים שלכם, שימליץ לכם על משחת שיניים שתתאים לכם, בהתאם לצרכים האישיים שלכם.

על מנת לסבר את האוזן, הנה לפניכם סקירה קצרה של משחות שיניים מיוחדות המיועדות לשמירה על בריאות השן ולטיפול בבעיות ספציפיות:

  • עשירות בפלואוריד – אמנם, הפלואוריד הינו מרכיב הנמצא ברוב משחות השיניים, אולם ישנן כאלה בהן הוא נמצא בכמות גדולה יותר. משחות אלה מספקות הגנה מושלמת מפני עששת.
  • לשיניים ולחניכיים רגישות – מיועדות לאנשים הסובלים מרגישות בשיניים כשהם שותים משקה קר. לרוב משחות שיניים אלה מכילות  מרכיב ייעודי המקל מאוד על התחושה הלא נעימה.
  • הלבנות שיניים– משחות שיניים המכילות חלקיקים מיוחדים אשר משפשפים את פני השן ומסייעים בהסרת כתמים המצויים שם ומהוות תחליף לפעולות השיננית.
  • למניעת עששת ואבנית – משחות שיניים המכילות חומרים ממרקים המסייעים בהסרת אבנית ופלאק המצוי עליהן בכמות גדולה מהרצוי, וכך תורמות למניעה של אבנית ושל עששת כאחד.

בריאות השן – מברשת שיניים

ממש כמו משחות שיניים, גם כאשר מדובר ברכישת מברשת שיניים הצרכן הפוטנציאלי עומד חסר אונים מול שלל הסוגים הקיימים בשוק. למרות זאת, מברשת שיניים קל הרבה יותר לבחור, משום שהבחירה מתבצעת על פי שלושה פרמטרים ברורים: בריאות השן, מצב השיניים והגיל.

מברשות שיניים נבדלות זו מזו בדרך כלל בגודל הסיבים שלהם ובדרגת קשיותם. ישנן מברשות שיניים בעלות סיבים רכים במיוחד, כאלה בעלות סיבים בדרגת קשיות בינונית ואחרות בעלות סיבים קשים במיוחד. לילדים ולאנשים מבוגרים מאוד יתאימו יותר מברשות שיניים בעלות סיבים רכים, ואילו ישנם מתבגרים ובוגרים אשר יעדיפו דווקא את הסיבים הקשים.

בריאות השן – מתי מחליפים מברשת שיניים?

לרוב מחליפים מברשת שיניים כל שלושה-ארבע חודשים או כאשר הסיבים מתבלים. על מנת להבטיח ככל שניתן את בריאות השן והחניכיים, מומלץ מאוד לבצע החלפה של מברשת השיניים בתדירות גבוהה יחסית. זאת משום שלאחר תקופה מסוימת נוטים להצטבר עליהן חיידקים ושאריות מזון, ואם רוצים שהמברשת לא תהיה “גורם מסייע” בהתפתחות עששת חשוב מאוד להחליפה בזמן.

אנו, במרכז לרפואת שיניים בניהולה של ד”ר מורגן, נשמח לספק לכם מענה וייעוץ בכל הקשור לבריאות השיניים והחניכיים.

לקבלת מידע נוסף ולקביעת תור במרפאה – צרו עמנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם.

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים