עקירת שיניים בגבעת שמואל ובקעת אונו – מתי עוקרים שן?

הסיבה השכיחה ביותר היא עששת, שכן היא פוגעת בשכבות השן וגורמת לעששת. כמובן, העדיפות הראשונה היא תמיד לנסות ולטפל כדי לעצור את הזיהום, להסיר את הריקבון ולסתום את החור שנוצר. אולם אם העששת חמורה והשן או השן פגומות מדי, ניתן רק לעקור אותה.

חשוב לדעת שאם לא מטפלים בחורים, הבעיה לא תעבור מעצמה, היא רק תחמיר, ולכן החילוץ חיוני למניעת סיבוכים וכאבים נוספים.

סיבה נוספת לעקירת שיניים היא לאפשר לשיניים לבקוע כראוי, כמו למשל כאשר שיני חלב אינן נושרות מניעת בקיעת שיניים קבועות, או לגרום לכאבים ועיוותים במקרים בהם השיניים צפופות מכדי לבקוע. במקרים מסוימים שיני בינה אינן בוקעות כראוי, גורמות לכאבים ואף לחבלות בלחי, גורמות לזיהומים חוזרים. לעיתים יש צורך בעקירת שיניים כחלק מטיפול יישור שיניים, או תהליך מקיף לשיקום הפה, כמו התחלת השתלות שיניים או תותבות.

הכנה לעקירת שיניים

לפני תחילת ההליך, הרופא חייב כמובן להיות בטוח שזהו ההליך הנכון עבורכם. אם פנית לרופא עקב כאבים, עששת ותהליך דלקתי, הרופא יבדוק את השן ויקבע את חומרת הטיפול והטיפול. אם אתם מתחילים תהליך יישור שיניים או תהליך תותבות, עקירת שיניים תהיה חלק מתכנית טיפול מסודרת ומפורטת. לרוב יש צורך בצילומי רנטגן של השיניים כדי לקבל מידע נוסף על מצב השיניים, מיקומם וכו'.

רופא השיניים שלך יפנה אותך אם יש צורך בבדיקות נוספות או בתמונות. לעיתים יש צורך באנטיביוטיקה מספר ימים לפני עקירת שן, כמו למשל כאשר יש זיהום ודלקת חריפה סביב השן, או אצל אנשים שנמצאים בסיכון לפתח זיהום לאחר הטיפול. כמובן שגם את המרשם וההנחיות המסודרות תקבלו כאן.

ההליך מתחיל בזריקת הרדמה מקומית. במקרים חריגים, לרבות חרדה גבוהה מטיפול זה, ניתן לבצע הרדמה כללית. לאחר מכן, הרופא יוציא את השן ממקומה המקורי בעזרת פינצטה, ויפסיק את הדימום בעזרת פד מיוחד. במקרה של עקירות כירורגיות, עקירת השיניים מתבצעת לאחר חתך ראשוני בחניכיים. כמו כן, בסיום הכריתה הניתוחית יופסק הדימום והמקום ייסגר.

תהליך התאוששות

מיד לאחר העקירה רופא השיניים יוודא שהדימום פסק ושאתם מרגישים בסדר. חלק מהאנשים מרגישים חולשה במהלך הטיפול עקב לחץ – זה טבעי לחלוטין וחשוב ליידע את הרופא. לאחר העקירה, חשוב להמתין במרפאה להתאוששות ולוודא שאתה מרגיש מספיק טוב כדי ללכת הביתה. אין לאכול או לצחצח שיניים, וכמובן לא לשתות שום דבר מלבד מים, במשך השעתיים הראשונות לאחר עקירת השיניים.

זקוקים לעקירת שיניים בגבעת שמואל ובקעת אונו? התקשרו אלינו ונשמח לסייע.

 

מאמרים נוספים:

השתלת שיניים בעזרת סד מונחה מחשב

השתלות שיניים הן תהליך מורכב הדורש תכנון מדוקדק וביצוע מדויק. עם ההתפתחות הטכנולוגית בתחום רפואת השיניים, השתלות בעזרת סד מונחה מחשב הפכו לדרך יעילה ואמינה

Translate »