א' - ה': 20:30 - 09:00 ו': 09:00-13:30 (פתוח בימי שישי)
גישה לנכים (מעלון מדרגות לקשישים ונכים)
   
03-5740484
       

ניקוי שיניים עמוק

שמרו על היגיינת הפה והימנעו מבעיית חניכיים

שמירה על הפה וניקיונו חשובים לא רק מבחינה אסתטית אלא מונעת בעיות בריאותיות חמורות יותר ממה שנדמה לנו.

במהלך השנים התפתחו סוגי טיפולים בבעיות שיניים דלקתיות ואחרות, זאת עקב גדילתם של כמות בעיות השיניים ואיכותם. דלקות חניכיים אף הם תופסות תאוצה רחבה ולמרבה הצער מתגברות גם במצבים של צחצוח שיניים יומיומי. אחד הטיפולים למחלות חניכיים הוא ניקוי שיניים עמוק המאפשר טיפול עמוק בבעיות שונות בחלל הפה ובהוצאה של מזיקים. באופן כללי ניקוי אבנית בשיניים מסיר את כל האבנית ורובד החיידקים שהצטברו על השן, מאפשר רעננות לפה ומונע מחלות דלקתיות בחניכיים ובתומכי השיניים.

מדוע לעשות ניקוי שיניים עמוק?

אומנם רובנו מקפידים על צחצוח שיניים ברמה כזו או אחרת אך עדיין מחלות החניכיים מתרבות בשנים האחרונות ברמות ובעוצמות שונות. הסיבה לכך היא בעיקר זיהומים וחיידקים שיוצרים פלאג וריקבון בחניכיים ובשיניים. לכן, מטבע הדברים, התשובה לכך היא ניקוי שיניים עמוק. בטיפול זה ניתן להפחית את הלחץ שיש על השיניים והחניכיים וכמובן לנקות אותם ממזיקים שגורמים למחלה. כך מוציאים את הדלקת מהפה שלכם. טיפול ניקוי שיניים עמוק הינו טיפול ארוך שמטפל לעומק בכל הבעיות שיוצרות את הדלקות שנראות לעין- דימום, אדמומיות, ריח רע מהפה ועוד.

מה הם ההבדלים בין ניקוי שיניים עמוק לניקוי רגיל?

כל אדם ממוצע הולך לשיננית לטיפול וניקוי השיניים. בטיפול אנו מוציאים את החיידקים והפלאג שמצטבר. עם זאת, ישנם מקרים חמורים בהם השיניים והחניכיים זקוקות לטיפול עמוק ויסודי. הבעיה כל כך גדולה עד כדי חדירה של מזיקים לתוך החניכיים עצמן, פגיעה בתמיכה של השן והיווצרות של כיסים בחניכיים. לכן ניקוי שיניים עמוק נדרש במצבים מסוימים וכולל ניקוי פנימי של החיידקים, מעומק השן והחניכיים. הטיפול מתרחש תחת הרדמה מקומית ולעיתים משולב עם טיפולים של שיקום הפה.

כיצד עושים ניקוי שיניים עמוק?

ניקוי שיניים עמוק מחולק למספר פגישות ומתחיל בהרדמה מקומית של האזור הראשוני הנבחר לטיפול. בעזרת חומרים אנטי-בקטריאליים, מתבצעת שטיפה יסודית בעומק החניכיים והסרה של כל החיידקים המזיקים ורקמות החניכיים הדלקתיות. לעיתים יש צורך ב”החלקה” של שורשי השן ותומכיה. כמו כן, לעיתים יש צורך בתוספות של תכשירי היגיינה אותם מניחים בכיסי החניכיים בטיפול. תכשירים אלה אמורים להמשיך בפעולת הסילוק של החיידקים והדלקת. חשוב לזכור שלאחר הטיפול אסור להזניח את השיניים ויש להקפיד ולצחצח כל יום יחד עם ניקוי בעזרת חוט דנטאלי.

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים