מרפאת שיניים בבקעת אונו | מרפאת שיניים בגבעת שמואל

במוקדם או במאוחר כולנו צריכים להגיע לרופא השיניים, בין אם זה לבדיקה שגרתית או ניקוי אצל רופא השיניים, או לטיפולים מורכבים יותר כמו סתימות או שתלים. אבל איך תדעו לבחור את רופא השיניים הנכון? להלן 8 כללי אצבע שיעזרו לך לקבל את ההחלטה הנכונה.

  1. האם לרופא יש המלצות?

לרופא שיניים טוב תמיד יש המלצות. בדרך כלל הם מופצים מפה לאוזן דרך חברים ומכרים. כמו כן, אפשר בגוגל את שם הרופא להמלצות נוספות, ואם יש לו עמוד עסקי בפייסבוק, גם זה מצוין. כל המקורות הללו ביחד עוזרים להצליב מידע.

  1. האם יש תעודה על הקיר?

רופאי שיניים לומדים שנים רבות, לרוב לפחות שש, על מנת לעסוק בתחום רגיש זה, וכהוכחה הם מקבלים תעודה המעידה על סיום לימודיהם בהצלחה. רופאי שיניים נדרשים להציג את התעודה בצורה בולטת, לרוב כצילום ממוסגר על אחד מקירות המרפאה. אם אתה מגיע למרפאה ולא רואה את התעודה או שאתה צריך לבקש ספציפית לראותה, זה נחשב לרמזור אדום. כך גם לגבי שיננית.

  1. איך הרופא טיפל בך?

למטופלים תמיד יש שאלות, במיוחד אם זה הביקור הראשון שלהם במרפאה. זו ההזדמנות המושלמת שלכם לבדוק את יחסו של רופא השיניים למטופל – האם הוא סבלני או חסר סבלנות לשאלותיכם? האם הוא סימפטי למטופליו או שקשה להסתדר איתו? למרות שזה לא בהכרח אומר שרופאי שיניים קרים אינם מקצועיים, חלק מהמטופלים זקוקים למגע אנושי חם יותר כדי להיות משוכנעים שזהו הרופא המתאים עבורם.

  1. האם הרופא מומחה בתחומו?

עולם רפואת השיניים מחולק לענפים שונים ונדרש מחקר נוסף על מנת שרופא ייחשב כמומחה. לדוגמה, רפואת שיניים לילדים דורשת מומחיות שונה מניתוחי פה ולסת. עם זאת, אם אתה צריך רופא שיניים לבעיה מאוד ספציפית, חשוב לבדוק שיש לו את המומחיות המתאימה. לא היית רוצה שרופא שיניים חסר ניסיון יטפל בך, נכון?

  1. האם התברואה בחדר הטיפולים מחמירה?

אתה כבר בכיסא החולה? אל תהיה שאנן, כי עדיין יש כמה דברים שצריך לבחון מקרוב. אחד הדברים החשובים ביותר הוא לשמור על היגיינה, כי חוסר היגיינה הוא דרך טובה להפיץ מחלות. שימו לב אם רופאי שיניים ושיננית מתקרבים לפה שלכם עם כפפות חד פעמיות, גם אם זו רק בדיקה שגרתית.

  1. האם הרופא ממהר לקבוע עקירה?

חלק מטיפולי שיניים דורשים עקירת שיניים קיימות, במיוחד כאשר מדובר בשתלים דנטליים. כמובן שזה הכרחי כשמדובר בשן חולה, אבל אל תמהרו להסכים לעקירת שן בריאה, אפילו שיני בינה, שכן הן ידועות לשמצה ביכולתן לגרום לבעיות בשיניים. אם יש לכם ספק לגבי הצורך בעקירת שן בריאה, אנא פנו לקבלת חוות דעת שנייה.

  1. האם המרפאה מצוידת בטכנולוגיה החדשנית ביותר?

פעם, כשרצו לעקור שן חולה, היו קושרים אותה לדלת ומחכים שמישהו ייכנס, או לפחות התבדחו על זה ככה. כיום, הטכנולוגיה התקדמה וכך גם הציוד המשמש את רופאי השיניים. אם אתם זקוקים לטיפול מתקדם יותר מאשר סתימות, כמו השתלות שיניים, כדאי שתבדקו מה יש לרופא שלכם לרשותו – האם יש לו דרך לצלם תמונות פנורמיות? האם הוא משתמש במערכות דימות פה ולסת? מלבד הזמן שאולי יהיה צורך ללכת למעבדה לייצור שיניים, אם רופא שולח אותך לצד שלישי לצילום שלו או בדיקות אחרות, זה יכול להיות אינדיקציה עד כמה המרפאה שלו מתקדמת או נחשלת.

מאמרים נוספים:

השתלת שיניים בעזרת סד מונחה מחשב

השתלות שיניים הן תהליך מורכב הדורש תכנון מדוקדק וביצוע מדויק. עם ההתפתחות הטכנולוגית בתחום רפואת השיניים, השתלות בעזרת סד מונחה מחשב הפכו לדרך יעילה ואמינה

Translate »