מומחה לטיפול שורש בגבעת שמואל | מומחה לטיפול שורש בבקעת אונו

מהו מומחה לטיפולי שורש? רופא השיניים שלי עושה גם טיפולי שורש, מדוע עלי לפנות למומחה לטיפולי שורש?

מומחה לטיפולי שורש הוא התחנה האחרונה בטיפול בשיניים. כל תפקידו הוא להתגבר על זיהומים דנטליים ולטפל בדלקות. בעצם, מדובר ביצירת תשתית בריאה לשיקום מתמשך של השיניים.

מומחים לטיפולי שורש – הכשרה

מטרת טיפול השורש היא למנוע או לטפל בדלקת בשיניים. מומחה לטיפולי שורש צריך לתת מענה לדילמות המורכבות ביותר במגוון מצבי דלקת.

מומחי טיפולי שורש הוכשרו באופן ייחודי לאתר זיהומים בשיניים. חלק מהמקרים מסובכים, מיקום הדלקת אינו ברור ולעיתים מופיע כאב "רדיאלי" לא מרוכז. כאשר נוצר סדק על השן, זה יכול להיות קשה למצוא. לעיתים ניתן לאתר אותו בעזרת מיקרוסקופ דנטלי, לעיתים נדרשת מיומנות רבה וידע קליני בכדי לשלול נגעים דלקתיים בקרבת מקום ולמצוא את העיקרי.

כאשר מתגלה זיהום, לפעמים עולה השאלה האם ניתן לרפאו. המטופלים יופנו לבדיקה והחלטה על טיפול מתאים. מומחה לטיפולי שורש יעריך את הסיכוי של המטופל להצליח בטיפול, בין אם מדובר בחידוש תעלת שורש ובין אם מדובר בטיפול בדלקת.

טיפול שורש ראשוני

טיפול שורש מורכב מתייחס לטיפול שורש עם טיפולי שורש מעוקלים, טיפולי שורש צרים, מיקום קשה, שיניים אחוריות וריבוי טיפולי שורש.

לפעמים זו שן תקינה מבחינה אנטומית, אבל זו שן קריטית. כשל בשן התומכת בגשר ובתעלת השורש שבתוכו תגרום לצורך לפרק את הגשר. עבור שיניים חולות קשות, עליך להתייעץ עם מומחה לטיפולי שורש על מנת להבטיח שהטיפול יתבצע בצורה הטובה ביותר.

חידוש טיפולי שורש

השורשים אינם מטופלים היטב ויש לתקן אותם. תיקון הוא תמיד יותר מסובך מאשר לעשות את זה נכון בפעם הראשונה. במהלך חידוש טיפולי השורש תפקידו של מומחה טיפולי השורש הוא לשפר משמעותית את איכות טיפול השורש, אך הכי חשוב יש להגיע לקצה השורש ולנקות אותו. זיהום (חיידקים) בקצה השורש תורם לדלקת, והצלחתם של טיפולי שורש חדשים תלויה בניקוי מכני וכימי של קצה תעלת השורש. יש לשקול כריתה אם קצה השורש צפוי להיות קשה להגעה עם טיפול שורש.

הכיפוף של השורשים הוא גורם קושי חשוב

מומחי טיפולי שורש מקבלים הכשרה כירורגית לביצוע טיפול שורש כירורגי – אפיסטמולוגיה. בעבר בוצע טיפול שנקרא apexectomy על ידי רופא כללי או כירורג, ולטיפול הישן היה סיכוי של 50 אחוז להצליח. שיעור ההצלחה של אפיסטום בשיטות מודרניות עומד על כ-90% הודות לטכניקות חדישות, הכשרה ייחודית, ציוד ייחודי (מקרומיקרוסקופ וציוד מיקרוכירורגי), אך בעיקר בשל מיומנות בבחירת המקרה הנכון ומומחיות והבנה של מבנה השורש.

מרפאת אנדודונטיה

מרפאת מומחים לטיפולי שורש מתמחה בטיפול שורש, כלומר טיפולי שורש רגילים, מורכבים וכירורגיים. מעורבות יומיומית רציפה בטיפולי שורש מורכבים הופכת את המומחה לטיפולי שורש לחלק מרכזי בקבלת ההחלטות של רופא התותבות במהלך תכנון הטיפול.

לסיכום

לפני קבלת החלטה בלתי הפיכה, עדיף לפנות למומחה לטיפולי שורש. אם ניתן להציל שן, חבל לעקור אותה. לא כדאי להסיר את הגשר אם ניתן לעקוף אותו ולהגיע לקצה השורש בניתוח. טיפול שורש ראשוני צריך להתבצע על ידי מומחה אם שן חשובה התומכת בגשר עתידי דורשת טיפול שורש ראשוני. תיקון תמיד קשה יותר מאשר לעשות את זה נכון בפעם הראשונה.

זקוקים למומחה לטיפול שורש בגבעת שמואל או בקעת אונו? צרו קשר ונשמח לסייע.

 

מאמרים נוספים:

השתלת שיניים בעזרת סד מונחה מחשב

השתלות שיניים הן תהליך מורכב הדורש תכנון מדוקדק וביצוע מדויק. עם ההתפתחות הטכנולוגית בתחום רפואת השיניים, השתלות בעזרת סד מונחה מחשב הפכו לדרך יעילה ואמינה

Translate »