א' - ה': 20:30 - 09:00 ו': 09:00-13:30 (פתוח בימי שישי)
גישה לנכים (מעלון מדרגות לקשישים ונכים)
   
03-5740484
       

כתרים לשן

מרפאת ד”ר קלריסה מור-גן מתמחה במתן טיפולי שיניים ופה במגוון רחב של מקרים וצרכים. ד”ר מור-גן הינה רופאה מוסמכת בעלת רקורד וניסיון של יותר מ-30 שנה בתחום והמרפאה מספקת מענה מקצועי בידי אנשי צוות מיומנים ומנוסים ומגוון שירותים של שיקום פה בגבעתיים, שירותי רפואת שיניים במרכז ובפרט שירותי רפואת שיניים בתל אביב.

כתרים לשן – טיפולי שיקום פה

כתרים לשן משמשים כפתרון למקרים ומצבים בהם נגרמים נזקים חמורים לשן בשל מחלות ובעיות שונות וכאשר השן אינה יציבה דיה. במקרים אלה רצוי לכסות את השן בכתר הן מהבחינה הרפואית והן מהבחינה האסתטית. כתרים לשן מהווים מרכיב חשוב בטיפולי שיקום פה בגבעתיים וכוללים הליך אשר מתחיל בכתר זמני שנועד לשמור על השן הפגועה עד להתקנת הכתר הקבוע. הכתר מאפשר סגירה מלאה של השיניים ובמקביל נבדקת תגובת החניכיים לכתר. הכתר הזמני מוגדר ככזה נוכח העובדה כי הוא עלול לגרום להיווצרות פלאק על השן ולהתפתחות עששת.

התאמת כתרים אישית

מרפאת ד”ר מור-גן מתמחה במתן שירותי רפואת שיניים במרכז ושירותי רפאות שיניים בתל אביב בפרט. אחד הטיפולים החשובים הוא בניית כתרים לשיניים קדמיות ואחוריות כאשר את הכתרים ניתן לייצר מחרסינה באופן אשר יתאים לצבע של השיניים. לחילופין, ישנה אפשרות להצבת כתרים זולים יותר ממתכת.

סוגי כתרים עיקריים

כתרים לשן כוללים כמה סוגים:

  • כתר יצוק עשוי ממתכת ללא ציפוי אשר נעשה בו שימוש בעבר. שיטה זו נפוצה פחות כיום בשל הפגיעה באסתטיקה של הפה.
  • סוג נוסף הוא כתר משולב חרסינה ומתכת הדומה לכתר יצוק, אך כולל שכבת ציפוי מחרסינה. הצבת כתר זה מחייבת בדיקה אלרגית מקדימה לחומר ממנו עשוי הכתר.
  • כתר גלוון בעל רמה אסתטית גבוהה והוא מיועד לשיניים הקדמיות, הוא עשוי על בסיס מתכת אשר לא גורמת לגירוי לחניכיים.
  • הסוג האחרון הוא כתר מחרסינה אשר כולל יתרון אסתטי אך עלול לגרום לגירוי בחניכיים בהשוואה למתכת ולכן דורש הכנה מדוקדקת. כתר חרסינה איכותי מחייב עבודת רופא וטכנאי שיניים מיומן לצורך התאמה ספציפית ונכונה של כתר לשן.

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים