א' - ה': 20:30 - 09:00 ו': 09:00-13:30 (פתוח בימי שישי)
גישה לנכים (מעלון מדרגות לקשישים ונכים)
   
03-5740484
       

כתרים לשיניים

ישנן לא מעט בעיות ומחלות שיניים אשר גורמות לנזקים חמורים בשן. במקרים רבים, רופאי שיניים מצליחים להציל את השן, אך לעיתים מצבה אינו יציב מספיק. במצבים כאלה, כדאי לכסות את השן בכתר. פרט לכך, לכתר יש גם חשיבות אסתטית.

תהליך ההכנה של כתר מתחיל בכתר זמני, שמטרתו היא קודם כל לשמור על השן הפגיעה עד שהכתר הקבוע יגיע. פרט לכך, אותו הכתר אמור לאפשר סגירה מלאה של השיניים ובדיקה של תגובת החניכיים לכתר. כל התפקידים הללו חשובים מאוד, אך אין להישאר עם הכתר הזמני זמן רב מדי, כי הכתר הזמני מאפשר היווצרות של פלאק על השן, מה שעלול להוביל להתפתחות של עששת ולפגוע בכל תהליך הריפוי של השן.

ישנם כתרים לשיניים קדמיות וכתרים לשיניים אחוריות. ניתן לעשות כתרים מחרסינה, שיתאימו לצבע המקורי של השן, או כתרים זולים יותר העשויים ממתכת. להלן נעבור על סוגי הכתרים.

כתרים לשיניים

כתר יצוק:

כתר מסוג זה עשוי ממתכת, ללא ציפוי. כתרים מסוג זה שייכים בעיקרו של דבר לרפואת השיניים של פעם, כשאנשים היו הולכים עם שיני זהב. הכתר לא חייב להיות עשוי מזהב, יש מתכות נוספות מהן יוצקים כתרים לשיניים. כיום שיטה זו פחות נפוצה. כתר יצוק לא רק שלא עוזר לאסתטיקה של הפה, אלא אפילו מכער אותו.

כתר משולב מחרסינה ומתכת:

כתר מסוג זה עשוי ממתכת, בדומה לכתר יצוק, אך בנוסף הוא גם מצופה בחרסינה, מה שמאפשר לו לפתור גם את הפאן האסתטי של הוספת כתרים. בסוג הכתר הזה חשוב ביותר לבדוק מה הסגסוגת שממנה מורכב הכתר, כדי שלא יהיו תגובות אלרגיות או גירויים למיניהם. חשוב ביותר גם שהעבודה תתבצע על הדרך הטובה ביותר, ושהכתר לא יחשוף פס אפור בחיבור של הכתר לחניכיים.

כתר גלוון:

כתר זה הוא בעל רמה אסתטית גבוהה מאוד, ולכן יכול לשמש ככתר לשיניים הקדמיות. גם הכתר הזה בנוי על בסיס מתכת, בעיקר על מתכת הזהב, המגרה פחות את החניכיים.

כתר חרסינה מלא:

כתר מסוג זה אינו כולל מתכת, מה שמהווה יתרון מבחינת האסתטיקה אך גם כמה חסרונות: חרסינה גורמת ליותר גירוי טיפולי חניכיים מאשר מתכת וכתר מחרסינה מצריך הכנה קפדנית יותר של השן. נאמר את זה אחרת, השן המקורית תאבד שכבות נוספות לטובת התאמתה לכתר מחרסינה.

הכנת כתר חרסינה טוב באמת מצריכה רופא שיניים וטכנאי מיומנים במיוחד, שיודעים לבחור בצורה הנכונה ביותר את הדרך להכנת הכתר עבור הלקוח הספציפי.

כפי שראינו, יש הרבה סוגי כתרים שלחלקם יש יתרונות רפואיים ולחלקם יש יתרונות אסתטיים. אין לזלזל באף אחד מהצדדים הללו. בריאות השיניים זה דבר חשוב ביותר בשל תפקידם המרכזי בעיבוד המזון שמגיע לקיבה. מצד שני, אתם גם לא צריכים לוותר על חיוך מליון דולר.

אם אתם מחפשים רופא שיניים טוב שיתאים את הכתר הטוב ביותר עבורכם, אתם מוזמנים למרפאת ד”ר ק. מור-גן. רופאי המרפאה המתמחים בתחום במשך שנים רבות.

ד''ר קלריסה מור גן מסבירה על כתרים בשיניים

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים