כאב אחרי טיפול שורש

טיפול שורש ידוע כטיפול מורכב, שאחריו מגיעים לעיתים קרובות כאבים. אבל עד כמה זה נורמלי ותקין? האם אפשר להתמודד לבד עם הכאב? האם כאב אחרי טיפול שורש צריך להיות מתמשך ועז, או שמא מדובר על תופעה חריגה המצריכה פניה למרפאת השיניים? למידע נוסף, פנו אל דר' קלריסה מור-גן, רופאת שיניים מנוסה וותיקה, בהקדם.

כאב אחרי טיפול שורש – מתי צריך ללכת למרפאה?

טיפול שורש הוא טיפול חצי כירורגי, כלומר כרוך גם בפגיעה ברקמות בריאות סמוכות למקום הפגוע. במסגרת הטיפול מתבצעת חדירה לתוך החלל הפנימי של השן כדי לסלק ממנו את הגורמים המזהמים. בתוך כך, לעיתים נפגעים כלי דם ועצבים, מפני שטיפול שורש הוא תהליך של ניקוי יסודי וקפדני, עד לנקודה העמוקה ביותר בתוך שורש השן.

כתוצאה מכך, סביר בהחלט להניח כי בסיום טיפול שורש, המטופל יחוש בכאבים, אלא שכאבים אלה שונים מאוד מהכאבים שהביאו אותו למרפאה מלכתחילה. הם נובעים מפגיעה היקפית שנוצרה במהלך הטיפול. במידה והשן סבלה, בנוסף לזיהום גם מדלקת סביב קצה השורש, רמת הרגישות והכאב עלולה אף לעלות ולהגביר את התחושות הלא נעימות לאחר הטיפול.

יחד עם זאת, הכאב צפוי להיות נסבל ולהתעמעם כאשר נוטלים משככי כאבים סטנדרטיים כמו אקמול, ולהיפסק לאחר כמה ימים. אם הכאב בלתי נסבל, פוגע בתפקוד, נמשך מעבר לזמן הצפוי ואינו מושפע מנטילת משככי כאבים, חשוב ליצור קשר עם המרפאה ולבדוק האם הדבר נורמלי, או מצריך התייחסות מיוחדת.

אם אתם חשים כאב אחרי טיפול שורש, שחורג מהרמה המקובלת, נמשך זמן רב מהצפוי, פוגע בתפקוד ואינו מושפע ממשככי כאבים – חשוב לפנות באופן מידי להתייעצות עם מרפאת השיניים שלכם.

דר' מור-גן: טיפול אפקטיבי בכאב שיניים אחרי טיפול שורש

 

דר' ק. מור-גן : טיפול בכאבים אחרי טיפול שורש באופן מקצועי

כאב אחרי טיפול שורש הוא בבחינת תופעה צפויה. יחד עם זאת, כאב מתמשך, או בלתי נסבל עשוי להעיד על בעיה כלשהי ולכן חשוב לפנות לקבלת ייעוץ במרפאת השיניים. דר' קלריסה מור-גן עוסקת ברפואת שיניים מעל 30 שנה, מכירה את כל סוגי התופעות והבעיות, מחזיקה במרפאה שלה ברמת גן ציוד מתקדם וצוות מיומן, העוסק במתן טיפולי שיניים ברמה הגבוהה ביותר לכלל לקוחות המרפאה.

מאמרים נוספים:

שתלים בשיניים מחיר

מחיר השתלת שיניים יכול להשתנות בהתאם לגורמים שונים, לרבות המיקום, מורכבות המקרה, החומרים בהם נעשה שימוש, מומחיותו של רופא השיניים וכל הליכים נוספים הנדרשים. חשוב

Translate »