טיפול שורש חירום ברמת גן

אם אתה חווה כאבי שיניים בלתי נסבלים, טיפול שורש חירום יכול להציל חיים. סוג זה של כאב הוא לרוב תוצאה של שן פגומה קשה עם מוך פגום או זיהום שעשה את דרכו למוך ולעצב. דברים רבים יכולים להזיק לשן ולהשאיר את תא המוך בסיכון, כולל עששת, טראומה מתאונה או זיהום. אם לא יטופל, הכאב יהפוך בסופו של דבר לבלתי נסבל ויחייב אותך לפנות לרופא שיניים.

טיפול שורש מתואר בדרך כלל כהליך דנטלי כואב. אולם, אין זה המקרה. ההליך כולל הסרת הרקמה הפגועה כדי לעצור את התפשטות הזיהום, מה שגם מסיר את הכאב הקשור לזיהום. רופא השיניים יסיר את שורשי השן ואת מוך השן, וישאיר את השן במקומה. הם יבטיחו שהמקום יחוטא לחלוטין ואז יאטמו את החלל בחומר מיוחד שנקרא גוטה-פרקה. לאחר מכן, הרופא עשוי לבצע סתימה או כתר כדי לשמור על השן שלמה ומאובטחת. ההליך אורך בדרך כלל שעה עד שעתיים.

ישנם מספר סימנים נפוצים לכך שאתם זקוקים לטיפול שורש חירום. הראשון הוא כאב בלתי נסבל. הכאב הנגרם על ידי תא מוך פגום אינו דומה לכאב שיניים רגיל, מה שהופך את זה לבלתי אפשרי עבורך לישון או להתמקד במשימות. כאשר זה קורה, המתנה עד ליום העסקים הבא היא לרוב לא אופציה. אתם תרצו הקלה מיידית מהייסורים שלכם. רופא שיניים חירום יבדוק את השיניים שלכם ואולי ימליץ לכם על טיפול שורש חירום.

סימן נוסף הוא מוגלה. כאשר שן נגועה, מוגלה עלולה לצאת מהאזור מסביב לשן, וזה סימן ברור לזיהום וכי יש צורך בטיפול חירום. בעוד ששן נגועה ניתנת לטיפול בקלות בשלביה המוקדמים, להחלטה לחכות זמן רב מדי לטפל בה עלולות להיות השלכות איומות. הזיהום יכול להוביל לאובדן השן וכן להתפשט לאזורים אחרים בגוף כמו הלב והמוח. אם רופא השיניים חושב ששלא ניתן לחכות יותר, הוא יבצע טיפול שורש חירום כדי להציל את השן.

שן פגומה קשה שנפגעה מטראומה עשויה גם לדרוש טיפול שורש כדי למנוע את איבודה. ניתן להשתמש בטיפול שורש כדי להסיר את המוך והעצבים, להעלים את הכאב, ולאחר מכן רופא השיניים ישתמש בכתר כדי לשחזר את מראה השן. בנוסף, שינוי צבע השן יכול להיות סימן לכך שהעצבים של השן נפגעו. אם שינוי הצבע קשור לכאב או רגישות לדברים חמים וקרים, כנראה שיש צורך בטיפול שורש כדי להציל אותו.

כאב שיניים הוא לא משהו שצריך להתעלם ממנו. כאב קל שלא חולף יכול להפוך לתרחיש סיוט. כדי למנוע נזק לטווח ארוך,תוכלו יכול לקבל טיפול שורש חירום במרפאת השיניים שלנו ברמת גן. קבעו פגישה כדי לקבל ייעוץ של רופא השיניים שלנו על הדרך הטובה ביותר לטפל בשן שלכם.

מאמרים נוספים:

השתלת שיניים בעזרת סד מונחה מחשב

השתלות שיניים הן תהליך מורכב הדורש תכנון מדוקדק וביצוע מדויק. עם ההתפתחות הטכנולוגית בתחום רפואת השיניים, השתלות בעזרת סד מונחה מחשב הפכו לדרך יעילה ואמינה

Translate »