א' - ה': 20:30 - 09:00 ו': 09:00-13:30 (פתוח בימי שישי)
גישה לנכים (מעלון מדרגות לקשישים ונכים)
   
03-5740484
       

טיפולי שיניים בלייזר

זה לא סוד שאנשים רבים נרתעים מטיפולי שיניים. לא מעט אנשים חוששים רק מעצם המחשבה על ביקור שגרתי אצל רופא שיניים קל וחומר כשמדובר בטיפולי שיניים מורכבים כמו טיפול שורש, עקירות או סתימות. לא מדובר רק בילדים. גם מבוגרים רבים יכולים לסבול מחרדה (ברמה גבוהה יותר או פחות) כאשר הם זקוקים לטיפולי שיניים.

החרדות והחששות מטיפולי שיניים אינן חסרות ביסוס לחלוטין. ישנם טיפולי שיניים רבים המלווים בכאב, הן במהלך הטיפול והן לאחריו. הפחד מפני כאב זה הוא שגורם לאנשים רבים להזניח את הטיפול בשיניים שלהם ולהימנע מכל ביקור אצל רופא שיניים. אנשים אלו הם שמהווים את התמריץ העיקרי לפיתוח מכשירים חדשים ושיטות מתקדמות לטיפולי שיניים, שיקלו על הכאב ועל אי הנוחות הכרוכה בביקור אצל רופא שיניים.

אחד הפיתוחים האחרונים בתחום רפואת השיניים הוא טיפולי שיניים בלייזר. מכשיר הלייזר הוא התחליף למקדחה המאיימת של רופא השיניים. רבים נרתעים רק לשמע הזמזום של המקדחה, ומכשיר הלייזר שפעולתה שקטה יחסית מנטרל חשש זה.

לטיפולי שיניים בלייזר יש יתרונות רבים נוספים מלבד היעדר רעש המקדחה. בניגוד לטיפולי שיניים מסורתיים, טיפולי שיניים בלייזר אינם דורשים הרדמה מקומית ואינם מצריכים ניתוחים. טיפולי שיניים בלייזר מפחיתים באופן משמעותי את רמת הכאב במהלך ולאחר הטיפול, כמו גם את הסיכוי להיווצרותם של דימומים. ובניגוד לטיפולי שיניים רגילים, ניתן לאכול לאחר טיפולי שיניים בלייזר. יתרונות נוספים של טיפולי שיניים בלייזר הם: שליטה בזיהומים שעלולים להיווצר לאחר טיפול שיניים לילדים מניעת הצורך בניתוחי חניכיים ובטיפולי שורש, קיצור משמעותי של זמן הטיפול ומניעת הצורך באלחוש בכ – 80% מהטיפולים, וכמובן, הפחתה משמעותית של רמות המתח והחרדה של מטופלים בזמן טיפולי שיניים.

נבדק ואומת

חשוב לציין שטיפולי שיניים בלייזר אינם סוג של טיפול ניסיוני שטרם הוכחה יעילותו. טיפולי שיניים בלייזר מאושרים על ידי ארגון הבריאות האמריקאי, ה- FDA, ואף הוביל להקמתה של האגודה האמריקאית לרפואת שיניים בלייזר. גם בארץ טיפולי השיניים בלייזר נלמדים בבתי הספר לרפואת שיניים באוניברסיטת תל אביב ובאוניברסיטה העברית. וגם בישראל הוקמה אגודה לרפואת שיניים בלייזר.

יעילותם הרבה של טיפולי שיניים בלייזר הפכה אותם לטיפולים נפוצים במרפאות שיניים רבות ברחבי הארץ. אנשים רבים שנמנעו במשך כל חייהם מביקורים אצל רופא השיניים מצאו את הפתרון האולטימטיבי לשמירה על בריאות הפה שלהם מבלי להיכנס למתח ולחרדה.

לסיכום

מרפאת שיניים ד”ר ק. מור-גן מתמחה בביצוע טיפולי שיניים בלייזר, המתבצעים על ידי רופאי שיניים לילדים מומחים ומנוסים. רופאי השיניים של מרפאת ד”ר ק. מור-גן מקפידים להתעדכן בכל החידושים האחרונים בתחום רפואת השיניים בכלל, ובתחום טיפולי שיניים בלייזר בפרט. זאת על מנת להבטיח שכל מטופל יקבל את הטיפול הטוב ביותר, תוך מינימום כאב, מתח וחרדה לפני, במהלך ואחרי הטיפול.

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים