השלמת שיניים

שיניים שבורות

שיניים שבורות או סדוקות נחשבות לפציעה חמורה שבה ניתן לטפל רק באמצעים מקצועיים, הנמצאים במרפאת השיניים. אך גם במקרה של פניה למרפאת שיניים, יש להבחין בין סוגים שונים של שבר, או סדק בשן ולטפל בהם בהתאם לצורך. דר' קלריסה מור-גן מציעה טיפולי שיניים מגוונים, בגלל זה גם טיפול בשיניים שבורות, על בסיס ניסיון מקצועי עשיר, בקליניקה מטופחת ומצוידת היטב.

סוגים שונים של שיניים שבורות

כאמור, שיניים שבורות נחשבות לפציעה חמורה, אך יש סוגים שונים של שיניים שבורות. אם כן, אילו סוגי פציעה קיימים בשיניים ומה ניתן לעשות?

 • שיניים סדוקות – ניתן לחוש בכאב, גם אם לא ממש רואים את השבר. זהו לרוב סימן לעצב, או כלי דם פגוע ולכן חשוב לטפל בבעיה בהקדם.
 • שיניים שבורות – פציעה זו יכולה להיגרם כתוצאה מריקבון מוזנח בשן, או בעקבות טראומה, אך בכל מקרה זהו מצב הדורש התערבות מקצועית מידית, על ידי רופא שיניים מוסמך. לעיתים יש צורך גם בטיפול שורש – בהתאם לחומרת הפגיעה.
 • סדקים מזעריים – סדקים בציפוי האמייל העוטף את השן, אינם מלווים בכאב וניתן להעלים אותם באמצעות הברקה והחלקה של האזור.
 • ריסוק מינורי – פציעה קלה ביותר, לרוב אינה מלווה בכאב ואינה מצריכה טיפול מיוחד, אלא אם נגרם נזק אסתטי.
 • שן סדוקה – סדק המשפיע על מבנה השן כולו, מציפוי האמייל ועד תאי העצב. במקרה כזה חשוב לפנות לטיפול מידי כדי לצמצם את מידת הנזק.
 • בקיעים בשן – בקע עמוק, שיכול לגרום לרגישות וכאבים, מפני שלעיתים קרובות הוא חושף גם את העצב. לעיתים קרובות מלווה גם בדימום.
 • שן מפוצלת – סוג של בקע, המתרחש כאשר השן מתחלקת באופן אנכי לחלקים שונים. לרוב זה קורה כאשר יש בשן סדק ראשוני שאינו מטופל כראוי.
 • שבר כתוצאה מריקבון – שבר המתרחש לאחר מצב קיצוני של הזנחה, הימנעות מטיפולי שיניים שוטפים, ריקבון מתקדם של השן עד כדי שבירה של השן.

 

השלמת שיניים שבורות עם רופאת שיניים מנוסה

קיימים סוגים שונים של שיניים שבורות, בכולם חשוב לטפל בהקדם האפשרי במרפאת שיניים מתאימה. המרפאה של דר' קלריסה מור-גן ברמת גן מתמחה בטיפולי שיקום הפה, בכלל זה שיניים שבורות, באמצעים המתקדמים ביותר, בגיבוי עשרות שנות ניסיון וצוות מיומן להפליא.

השתלת שיניים קדמיות למראה טבעי - דר' ק. מור-גן

השלמת שיניים קדמיות

שיניים קדמיות נוטות להישבר בקלות רבה יחסית, או להיסדק. כך גם לגבי אובדן שיניים בעקבות טראומה – השיניים הקדמיות הן הראשונות להיפגע, בגלל מיקומן האסטרטגי וכן בגלל שהן דקות ועדינות בהשוואה לשיניים אחרות בפה, אבל מה לעשות שאלה השיניים הכי חשובות למראה החיוך המושלם והיפה שכולם רוצים? מעוניינים בטיפול השלמת שיניים קדמיות? במרפאת השיניים של דר' קלריסה מור-גן ברמת גן, תוכלו לקבל מגוון טיפולי שיקום הפה וטיפולי אסתטיקה דנטלית, שיחזירו לכם את השיניים לחיוך.

שיטות מומלצות לצורך השלמת שיניים קדמיות

קיימות לא מעט שיטות מתאימות לביצוע השלמת שיניים קדמיות, אך לא כולם נחשבות איכותיות, או מומלצות. יחד עם זאת, במרפאות איכותיות, תוכלו לקבל טיפולי השלמת שיניים קדמיות באמצעים מתקדמים ועם חומרי גלם איכותיים:

 • כמעט תמיד, כאשר יש לבצע טיפול שורש בשן קדמית, הדבר מצריך התקנה של כתר, כדי להגן על האזור המטופל ולשמור על השן מפני שבירה.
 • זהו כתר בנוי משתי שכבות – שכבה פנימית ושכבה חיצונית עשויה חרסינה. השכבה הפנימית יכולה להיות בנויה מסגסוגת (תערובת מתכות) הכוללת ניקל למשל, או סגסוגת טיטניום, המכילה כ-60 אחוז פלדיום או מתכת אציל, המכילה עד 88 אחוז זהב. יש לציין כי כתר המתכת נבנה בהתאמה מושלמת לצורת השן, אותו מכסים לאחר מכן בחרסינה, כדי לשוות לו מראה של שן טבעית.

 

איך מתבצעת השלמת השיניים הקדמיות?

אם השלמת שיניים קדמיות נדרשת לצורך תיקון שן שבורה, הטיפול מתחיל אצלכם בבית:

 • הבאה של חלקי השן השבורה בתוך כלי נקי ויבש למרפאת השיניים
 • שטיפת השן השבורה במים חמים כדי להסיר לכלוך ופסולת
 • הנחת קרח על האזור כדי למנוע נפיחות
 • קביעת תור חירום למרפאת השיניים לצורך טיפול מהיר ויעיל

 

השלמת שיניים שבורות במרפאה מקצועית – דר' קלריסה מור-גן

השלמת שיניים קדמיות היא הליך נפוץ ופשוט יחסית, אותו מבצעים בהתאם למצב השן, מצב המטופל ועוד. מרפאת השיניים של דר' קלריסה מור-גן מבצעת השלמת שיניים קדמיות כחלק מטיפולי שיקום הפה, או טיפולי אסתטיקה דנטלית שהיא מתמחה בהם. הציוד המתקדם והחדיש, 30 שנות ניסיון וצוות ממיומן ואדיב, הופכים את הביקור במרפאה לחוויה נעימה והיציאה עם חיוך חדש ויפה הופכת את החוויה מושלמת.

 

תוכן עניינים

מאמרים נוספים:

שתלים בשיניים מחיר

מחיר השתלת שיניים יכול להשתנות בהתאם לגורמים שונים, לרבות המיקום, מורכבות המקרה, החומרים בהם נעשה שימוש, מומחיותו של רופא השיניים וכל הליכים נוספים הנדרשים. חשוב

Translate »