א' - ה': 20:30 - 09:00 ו': 09:00-13:30 (פתוח בימי שישי)
גישה לנכים (מעלון מדרגות לקשישים ונכים)
   
03-5740484
       

הרמת סינוס

הרמת רצפת הסינוס

כאשר עלינו לבצע שתלים בלסת העליונה באזורים האחוריים, לעיתים אנו נתקלים במצב בו יש מחסור בעצם. במקרה זה, עלינו להוסיף עצם ותהליך זה קרוי “הרמת רצפת הסינוס”. בתהליך זה, הרופא (מומחה לכירורגיה פה ולסת) יבצע את תוספת העצם ובמידת האפשר גם יחדיר את השתלים. לאחר פעולה זו, לרוב יש להמתין כ-9 חודשים עד להמשך שיקום האזור.

 

ניתוח הרמת סינוס

הרמת סינוס היא פעולה הנדרשת לרוב כאשר מתרחש אובדן שיניים טוחנות בלסת העליונה, בעקבותיו נוצר חוסר בעצם. במצב כזה לא ניתן לבצע השתלת שתלים וכך, עד לא מזמן, נאלצו מטופלים במצב הזה להשתמש בתותבות נשלפות. עם זאת, המצב השתנה, בזכות טכניקה כירורגית, המכונה "הרמת סינוס". דר' קלריסה מור-גן, מנהלת מרפאת שיניים ברמת גן ובעלת ניסיון של 30 שנה ברפואת שיניים, מסבירה הכול אודות הליך זה.

 

הרמת סינוס – מה בדיוק מרימים?

הרמת סינוס, או בשמה המלא: "הרמת רצפת הסינוס המקסילרי", היא פעולה כירורגית לכל דבר, במהלכה משתמשים באחד החללים הריקים בתוך הגולגולת, ששמו "הסינוס המקסילרי". זהו חלל הממוקם מעל הלסת העליונה, לצד מערות האף, מתחת לארובת העין. מדובר בחלל בלתי נפרד מדרכי הנשימה העליונות, והוא מרופד ברקמה עדינה מאוד.

בין תפקידיו של הסינוס המקסילרי להגן על המוח במקרה של טראומה, איזון טמפרטורות של האוויר, סינון האוויר ועוד. עם השנים, לצד אובדן שיניים בלסת העליונה, מתרחש תהליך של ספיגת העצם במקביל להתרחבות חלל הסינוס. כך נוצר מצב שאין מספיק עצם לביצוע השתלות שיניים ואז נדרשת התערבות כירורגית.

 

הרמת סינוס בתל אביב והסביבה אצל דר' קלריסה מור-גן – התערבות כירורגית לפני השתלת שיניים

הניתוח מתבצע על ידי רופאת שיניים מומחה ומנוסה בכירורגיה עדינה, בליווי צילומים שונים, הרדמה מקומית וללא צורך באשפוז בד"כ. הרופאה פותחת בזהירות את חלל הסינוס המקסילרי, משחררת את הרקמה העדינה המכסה את רצפת הסינוס, שהיא גם תקרת הלסת העליונה, באופן זהיר וקפדני במיוחד בעזרת מכשור טכנולוגי חדשני. כך נוצר חלל חדש, בו אפשר להשתיל את שתל העצם החדש, אותו נהוג לקחת מבנק העצם. לאחר מכן, הרופאה מניחה ממברנה מקולגן, להגנה על השתל וסוגר את הפתח באמצעות תפירה.

הרמת סינוס היא הליך כירורגי חיוני עבור אנשים המעוניינים בשתלים, אך אין להם מספיק עצם לצורך הטיפול. זוהי פעולה מורכבת למדי, המצריכה שימוש במכשור מתקדם וחדיש, ניסיון ומיומנות גבוהה. במרפאה של קלריסה דר' מור-גן תוכלו לקבל מגוון טיפולי שיניים בעזרת המכשור המתקדם ביותר בתחום, ובאמצעות צוות מיומן.

הליך הרמת סינוס במרפאת דר' קלריסה מור-גן

הרמת סינוס מחיר

הרמת סינוס הוא הליך כירורגי, שתפקידו להגדיל את כמות העצם באזור השיניים הטוחנות בלסת העליונה בעזרת הוספת עצם בין הלסת וחלל הסינוס משני צידי האף. מטרת ההליך היא הכנה של הפה לקראת שתלים דנטליים והוא מיועד בכל מקרה לאנשים הסובלים משיניים חסרות כבר זמן רב, מה שגורם לעצם חסרה מלכתחילה. כמו כן, בכל הנוגע אל הרמת סינוס מחיר הוא שיקול חשוב. בשלב זה, מומלץ לפנות אל מרפאת השיניים של דר' קלריסה מור-גן. כאן, תוכלו לקבל מגוון טיפולי שיניים בתחום שיקום הפה, וכן לחדש את מראה הפה שלכם בעזרת שתלים דנטליים מהשורה הראשונה – כל זאת, במחירים נוחים.

 

הליך הרמת סינוס מחיר, אופן הביצוע ומידע חשוב נוסף

הסינוס הוא חלל בגולגולת, שתפקידו בין היתר, להקל על משקל הגולגולת הכבדה, לסייע בסינון אוויר ועוד. חלקו הפנימי של הסינוס מכוסה ברקמה דקיקה ועדינה, אותה מרימים במהלך הרמת סינוס, כדי לפנות מקום להשתלה של עצם נוספת, המתקשה עם הזמן והופכת מצע מתאים לשתלים דנטליים.

 

מתי צריך הרמת סינוס?

הרמת סינוס מיועדת לאנשים המעוניינים לעבור השתלת שיניים, אך אין להם מספיק עצם לצורך זה, או כאשר הסינוסים קרובים מדי למיקום המיועד עבור השתל. מצבים אלה נגרמים בעקבות מחלות חניכיים, פה שנותר זמן רב עם שיניים חסרות ללא טיפול וכמובן דלקות הנובעות מהזנחה כללית של הפה והשיניים.

 

טכניקות להרמת סינוס

ניתן לבצע הרמת סינוס בדרכים שונות. הדרך הנפוצה והמקובלת ביותר נקראת הרמת סינוס פתוחה, במהלכה מבצעים חתך בחניכיים, סמוך לסינוס. הטכניקה השנייה, הנפוצה פחות, מכונה הרמת סינוס סגורה, במהלכה נכנסים דרך החניכיים כדי להגיע אל הסינוס. בשני המקרים, המטרה היא לעבות את העצם, כדי שהיא תוכל להחזיק את השתלים הדנטליים בעתיד.

 

מחיר הרמת סינוס – לפי מה קובעים?

מחיר הרמת סינוס יכול להגיע לאלפי שקלים עבור טיפול יחיד, זאת לפני מחיר השתלים. המחיר משתנה בהתאם לפרמטרים שונים, בראשם רמת הניסיון והמיומנות של הרופא המבצע. לאחר מכן, יש להוסיף לעלויות הבסיס את מחיר השתלים והעבודה כמובן. כאשר מדובר על מספר גדול של שתלים, מומלץ לבצע את הטיפול כולו במסגרת אחת, כדי להביא להוזלה משמעותית בעלויות.

 

מחיר הרמת סינוס עלול להיות גבוה, אך אין הטיפול הכרחי

טיפול הרמת סינוס עשוי להיות מורכב, עדין ואף יקר למדי, אך גם חיוני לאנשים מסוימים. במרפאה של דר' קלריסה מור-גן תוכלו לקבל טיפולי שיקום פה מסוגים שונים, על ידי רופאים עתירי ניסיון, באמצעות ציוד מתקדם וצוות מיומן.

 

חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים