החשיבות של טיפול הסרת אבנית על ידי השיננית

בפה שלנו יש 500,000 חיידקים שונים – הפה שלנו הוא המקום המזוהם ביותר בגוף האדם.
יש בו לחות טמפרטורה ומצע לחיידקים שזה שאריות המזון שנשארים לנו לאחר הארוחה ולכן החשיבות של לצחצוח שיניים ולנקות את הפלאק בעזרת אביזרים בין שיניים כמו חוט קיסם ומברשת בין שיננית – יחד עם זאת הרבה פעמים הסרת הפלאק הביתית לא יעילה מספיק ונשארת לנו שכבה של פלאק על השיניים ועם הזמן אותה שכבת הולכת ומסתיידת ונוצרת אבנית האבנית מכילה מגוון רב של מרכיבים כמו חיידקים חיים חיידקים מתים סידן זרחן ומינרלים שונים.

אותם חיידקים חיים שנמצאים על גבי השיניים ככל שהם נמצאים בשכבה הפנימית ביותר נעשים עם הזמן מתוחכמים ואלימים יותר הם משחררים לנו רעלנים שפוגעים גם ברקמה הרכה החניכים שלנו וגם ברקמה הקשה שזו העצם שתומכת את השיניים שלנו בלסת וגם בסיבי החיבור שיש בין העצם לשן עצמה.

טיפול שיננית

בטיפול עצמו הסרת אבנית שהיא הטיפול הכי חשוב במרפאת השיניים לדלקת חניכים השיננית מסירה את האבנית ומחליקה את השן וגם נכנסת למקומות עמוקים יותר ובכך מנטרלת את אותם חיידקים אלימים ומתוחכמים מפחיתה את העומס החיידקי.
ובכך מחזקת את השיניים ושומרת אותם יציבות וחזקות לאורך זמן – תזכרו טיפול על ידי שיננית שווה ערך לטיפול תמ״א לחיזוק מבנים מפני רעידות אדמה ובשיניים מפני חיידקים אלימים
מי שלא שומר ומקפיד הולך לפינוי בינוי כלומר אובדן שיניים ושתלים כתוצאה מבעיות בחניכיים. חשוב לציין, מי שמקפיד על תחזוקה טובה על ידי שיננית סובל הרבה פחות מריח רע מהפה מדימום מהחניכים פחות כיסים בחניכים ועם יותר כסף בכיסים.

מאמרים נוספים:

שתלים בשיניים מחיר

מחיר השתלת שיניים יכול להשתנות בהתאם לגורמים שונים, לרבות המיקום, מורכבות המקרה, החומרים בהם נעשה שימוש, מומחיותו של רופא השיניים וכל הליכים נוספים הנדרשים. חשוב

Translate »