א' - ה': 20:30 - 09:00 ו': 09:00-13:30 (פתוח בימי שישי)
גישה לנכים (מעלון מדרגות לקשישים ונכים)
   
03-5740484
       

החלמה מעקירת שן בינה

עברתם עקירת שן בינה? הגיע הזמן להתאושש!

לא נעים לעבור עקירת שיניים ובפרט עקירת שיניי בינה, ובוודאי שלא מדובר בחוויה נעימה. עם זאת מדובר בהליך פשוט יחסית אשר מטופלים רבים עוברים אותו ויש להתייחס לטיפול כחלק משגרה. הכי חשוב לשמור על הכללים עליהם ממליץ רופא השיניים כדי לעבור החלמה מעקירת שן בינה בצורה בטיחותית ומהירה ביותר.

כל הטיפים אודות החלמה מעקירת שן בינה – במאמר שלפניכם!

החלמה מעקירת שן בינה

לאחר ביצוע עקירת שן בינה מניח רופא השיניים בד גזה על המקום כדי לסגור את החתך ולאפשר לקרישי הדם להצטבר במקום. קרישי דם אלה אשר יתייבשו ימנעו דימום נוסף, ויעצרו את הפצע. אין לגעת בבד הגזה כדי לא לפצוע את החתך, גם כאשר קריש הדם כבר נוצר אסור “לטלטל” אותו ממקומו או לנסות להסיר. כל פעולה לא מנוסה במקום יגרור אחריו דימום וכאבים, יש לאפשר למקום מנוחה מוחלטת כדי לסייע לגוף להחלים באופן עצמאי.

המלצות חשובות בתהליך ההחלמה

  • בימים שאחרי עקירת שן בינה, המקום רגיש וכואב. קשה ללעוס מאכלים קשים מדי עם הלסת, ובצד העקירה במיוחד. כחלק מהליך החלמה מעקירת שן בינה יש לזכור להצטייד מראש באוכל רך וקל לעיכול, כזה שיהיה משביע מצד אחד אך לא קשה ללעוס. הצטיידות מתאימה תסייע לגוף להתאושש מהר יותר עם אוכל מזין וקל.
  • אין לצחצח את המקום במברשת שיניים כדי לא לפתוח את הפצע מחדש ולגרום לזיהום או לדימום. כדי להבטיח הגיינה של המקום והסרת חיידקים די להסתפק בשטיפה טובה של הפה (עדיף עם מים פושרים מעט אך לא חמים!) ולירוק. שטיפה זו תסיר שאריות מזון או לכלוך שהצטבר במקום הפצע, ויבטיחו החלמה מעקירת שן בינה בצורה מהירה.
  • במקרה של כאבים במצב של שכיבה, ניתן להיעזר בריפוד המקום עם כרית נוספת. הגבהת המקום בעת שכיבה תזרז את ההחלמה מעקירת שן בינה וגם תמנע נפיחות ודלקת.

מה לא לעשות אחרי עקירת שן בינה

החלמה מעקירת שן בינה כוללת מנוחה. כן. למרות שהאדם לא מרגיש שהוא “חולה”, חשוב מאד לשמור על רמת פעילות נמוכה יותר ומנוחת יתר, בימים הראשונים לאחר העקירה. כדאי לקחת מספר ימי מחלה לשם כך ולא להתאמץ בהכרח. גם אם מרגישים טוב, צריך לתת לגוף את הזמן שלו. מדובר בהליך כירורגי לכל דבר, שדורש התאוששות והחלמה. ככל שמאפשרים לגוף את המנוחה הטובה יותר הוא יעשה זאת במהירות ובקלות רבה.

זכרו! נסיון “להתחכם” ולהתעלם ממה שהגוף זקוק לו, עלול לגרור אחר כך נזקים וכאבים מיותרים.

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים