א' - ה': 20:30 - 09:00 ו': 09:00-13:30 (פתוח בימי שישי)
גישה לנכים (מעלון מדרגות לקשישים ונכים)
   
03-5740484
       

אלחוש ממוחשב

הרדמה ע”י אלחוש ממוחשב – טיפולים ללא פחד!

הפחד מפני רופא שיניים נפוץ הרבה יותר ממה שנראה. עובדה, שרופאים רבים מתייחסים לפחד זה ומנסים לגבור עליו. קשה להבין מה גורם לפחד להתפרץ יתכן שאלו משקעים מן העבר, ומיתוסים שאנשים נושאים בתוכם, או חוסר האונים והתחושה הבלתי נעימה בפה גורמים לפחדים להתעורר.

איך מצליח אלחוש ממוחשב לטפל בפחד זה? מה הוא עושה? ואיך זה עובד? במאמר שלפנינו.

טיפולי שיניים בהרדמה

כל רופאי השיניים משתמשים באלחוש כדי להרדים את המקום המטופל ולמנוע כאבים בעת הטיפול. אם בעבר היו מבצעים טיפולי שיניים ללא הרדמה כלל הרי שהיום הדבר לא מקובל. אלחוש בעת טיפול מאפשר לרופא לבצע את הטיפול בצורה חלקה ונעימה, השן המורדמת לא חשה בכאב והאדם במצב נינוח. אלחוש הוא בעצם חומר הרדמה המוחדר לאזור המטופל ומעמעם את תחושת העצבים. הרופא יכול להשתמש במקדחה ללא חשש והאדם לא יחוש בכאב.

כדי לגרום לאלחוש המקום, יש צורך להזריק את חומר ההרדמה. ההזרקה המקובלת נעשית באמצעות מזרק אשר בסופה מחט דקה וכך מחדירים את חומר ההרדמה. את הזריקה מבצעים בסמוך למקום המטופל, אם זה בלסת האחרונה או בחניכיים או בחיך הסמוך.

אלחוש ממוחשב

סקירה קצרה שנעשתה בין כל החוששים מפני רופאי השיניים העלתה כי הפחד הגדול של האנשים נובע דווקא מ… זריקת ההרדמה. אחרי שהשן כבר הורדמה והתחושה מעומעמת, גם רמת הפחד יורדת והטיפול נעשה קל. נוצר אם כן מצב למצוא דרך איך להרדים את המקום בקלות יחסית ללא תחושת הפחד הקיימת מול הפחד של המזרק.

לשם כך, מצאו רופאי השיניים מוצא – אלחוש ממוחשב, אשר מדייק את כמות ההזרקה ואת המתן שלו בצורה מאוזנת, כך שהוא יורגש פחות ובצורה מדויקת.

מכשיר אלחוש ממוחשב מחליף את המזרק הרגיל ומתגבר על החוששים למיניהם. במקום הזריקה הכואבת והמאיימת את שלוותם של המטופלים ניתן האלחוש בצורה ממוחשבת ומדויקת הרבה יותר. כך אין צורך להזריק כמות רבה מדי של חומר הרדמה.

אלחוש ללא תחושות לוואי

מטופלים רבים מדווחים על תחושת אי נעימות בפה בעקבות האלחוש הרגיל. ההרגשה של הפה הרדום עם חוסר התחושה בחלק ממנו גורמת להם סבל ואי נעימות. מן שתוק חלקי בשרירי הפה שמציק ומפריע. לתחושה זו מלווה לעיתים קרובות תחושות דקירה או נימול, וזו תופעת לוואי של חומר האלחוש.

כאשר הרופא עושה את ההרדמה בעזרת אלחוש ממוחשב, נעלמת התופעה הזו לחלוטין. אין תחושת הרדמה בפה ואין שיתוק של חלקי הלסת השונים. כך מתגברים על שני התופעות גם יחד – ללא תחושת הדקירה המאפיינת את מתן ההזרקה הרגיל וללא תחושת הרדמות בפה הלא נעימה עבור מטופלים רבים.

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים