א' - ה': 20:30 - 09:00 ו': 09:00-13:30 (פתוח בימי שישי)
גישה לנכים (מעלון מדרגות לקשישים ונכים)
   
03-5740484
       

יישור שיניים

כל מה שרציתם לדעת על טיפולי יישור שיניים

רבים מתבלבלים, או פשוט אינם מבינים מה הוא ההבדל בין רופא שיניים לבין אורתודונט. ובכן, ישנם מספר הבדלים, אולם ייתכן כי הדרך הפשוטה ביותר להסביר את ההבדל היא זאת: כל אורתודנט (מוסמך לבצע טיפולי יישור שיניים) הוא רופא שיניים, אבל לא כל רופא שיניים הוא אורתודונט.

בעוד שרפואת שיניים רגילה מטפלת בקשת רחבה של תחומים הנוגעים לבריאות השן, החניכיים והפה, אורתודונטיה (טיפולי יישור שיניים) הנה התחום ברפואת שיניים העוסקת בתחום יישור שיניים ומיקומן של השיניים והלסתות ובצורתן. נהוג לחשוב על אורתודונטיה כנישה העוסקת רק בתחום יישור שיניים ואורתודונטיה, אך למרות שהדבר אכן מהווה חלק נכבד מן העבודה, האורתודונטיה מטפלת במגוון בעיות נוספות.

יישור שיניים (אורתודונטיה) – אז והיום

בעבר, טיפולי יישור שיניים ניתנים היו לביצוע רק בשנות הילדות, וכללו שימוש באביזרים חיצוניים כגון גשרים בשיניים, שכן בשנים אלו הגוף צומח וניתן להתוות את אופן גדילת השיניים והלסתות. כיום שיפורים שונים בטכנולוגיות הטיפול פתחו גם בפני מטופלים מבוגרים את האפשרות לעבור יישור שיניים וטיפולי אורתודנטיה בצורה אסתטית יותר כגון פלטות שקופות לשיניים.

מטבע הדברים, שיטות הטיפול אצל מבוגרים שונות מאלה המקובלות בילדים, שכן אין הם גדלים, והדבר נכון כמובן גם לגבי עצמות הפנים והשיניים. בכל מקרה, מכיוון שטיפולי יישור שיניים אינם כרוכים לרוב בהתערבות כירורגית, משך הטיפול אורך זמן רב, כאשר טיפול אורתודנטי ממוצע אורך כשנה וחצי, כתלות בהיקף הטיפול, כמובן.

השפעות טיפול יישור שיניים

טיפולי יישור שיניים יכולים להשפיע בצורות רבות על המטופל, הן מבחינה פיסית והן מבחינה רגשית.

ברמה האסתטית, אנשים אשר סובלים מבעיות שיניים, כגון שיניים עקומות או לא אחידות, יכולים לפתח חוסר ביטחון עצמי ואף להתבייש לחייך, לאכול בציבור או לפני אנשים בכלל ועוד. לדבר השלכה על יחסים בינאישיים, על יחסי עבודה ובחירת הקריירה ועוד. במקרים אלה, מומחה יישור שיניים למבוגרים, משיב הלכה למעשה, את החיוך לפניו של המטופל.

אך אורתודונטיה, כאמור, אינה עוסקת באסתטיקה בלבד.

לליקויים במבנה הלסת, השיניים ומרווחים בין השיניים יכולים להיות בעלי השפעה רבה על יכולת השמירה על בריאות הפה ואף על היכולת לאכול.

ראשית, כאשר קיימים מרווחים בין השיניים והמבנה שלהם אינו תקין, הדבר יכול להוות קרקע פורייה להתפתחות בעיות עששת ואבנית, בשל הקושי לטפל בהם כיאות.

שנית, במקרים בהם ישנה בעיה במיקום הלסתות או בצורתן, הדבר יכול להביא לקשיים בדיבור ו/או באכילה, ולאורך זמן, גם לשחיקה מוגברת של שרירי השיניים והסחוסים של מפרקי הלסת.

תנאים להצלחתם של טיפולי יישור שיניים

הצלחתם של מרפאות שיניים וטיפולי יישור שיניים היא במידה רבה פונקציה של מקצועיותו של האורתודונט (מומחה יישור שיניים).

עם זאת, אף טיפול אינו יכול להצליח ללא שיתוף פעולה ומשמעת מצד המטופל. גם בימים כתיקונם, שמירה על בריאות השיניים והפה דורשת מידה לא מבוטלת של משמעת, כולל צחצוח נכון של השיניים, החניכיים והלשון, וכן שימוש בחוט דנטלי.

הדבר נכון שבעתיים בזמן טיפול יישור שיניים, במהלכו נמצאים גופים זרים בחלל הפה ומקשים על השמירה היומיומית של היגיינת הפה. עם זאת, למותר לציין כי הקפדה על כל התנאים הדרושים, יסייע רבות, הן להצלחת הטיפול והן לבריאות הפה לאורך זמן.

במרפאת ד”ר קלריסה ברמת גן מבצעים טיפולי יישור שיניים במיטב החומרים ובשיטות חדשניות.

התקשר עוד היום לקביעת תור במרפאה ולבניית תכנית טיפול: 072-3301424

 

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים